Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Jak ułatwić sobie przedświąteczne porządki
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 02 styczeń 2017 14:24 Napisał

Jak ułatwić sobie przedświąteczne porządki

Nieodłącznym elementem przygotowań do Bożego Narodzenia są świąteczne porządki. Sprzątanie można sobie ułatwić urządzeniami, takimi jak: generator pary – pozwalający na prasowanie powieszonych firanek czy mop parowy wykorzystującydo czyszczenia gorącą parę wodną  zamiast chemicznych środków piorących.

Urządzenia ułatwiające sprzątanie: myjka do okien, generator pary do prasowania, parownica do czyszczenia powierzchni

Elektryczna myjka do okien

Elektryczna myjka to urządzenie do czyszczenia okien z gumową końcówką, ładowane bateriami. Po spryskaniu okna dowolnym płynem do szyb, myjkę dociska się do okna, a gumowe zakończenie zasysa wodę do wbudowanego zbiornika. Po opróżnieniu pojemnika, można go umyć w zmywarce do mycia naczyń, stosując np. tabletki do zmywarki finish albo zwykłą gąbką kuchenną. Za pomocą urządzenia świąteczne porządki takie, jak mycie okien zrobi się dwa razy szybciej. Elektryczną myjką można myć też lustra, kafelki w łazience i kuchni czy drzwi kabiny prysznicowej.

Generator pary do prasowania ubrań

Generator pary (nazywany też stacją parową) to rodzaj żelazka. Urządzenie do prasowania wykorzystuje wodną parę pod wysokim ciśnieniem i jest przydatne z tego względu, że pozwala prasować rzeczy, które wiszą.  Dzięki temu wygodnie uprasuje się duże zasłony i firanki, a także obrusy, pościel, narzuty, koszule i inne części garderoby.

Parownica do czyszczenia powierzchni

Świąteczne sprzątanie pomieszczeń znacznie ułatwi parownica. Do czyszczenia, urządzenie wykorzystuje parę wodną pod wysokim ciśnieniem, dzięki temu nie ma potrzeby używania chemicznych środków myjących. Mopem parowym myje się podłogi, a ręczną dyszą – trudno dostępne miejsca, jak: fugi między płytkami czy krany w miejscach łączenia z umywalką. Parownicą można też myć prysznic, kominek, płyty grzewcze w kuchni, tapicerki.

Jak ułatwić sobie sprzątanie, czyli domowe tricki, które warto znać

Ocet spirytusowy -sposób na pozbycie się brzydkich zapachów

Ocet spirytusowy to sprawdzony sposób na brzydkie zapachy z lodówki, pralki oraz zmywarki do naczyń. Nieprzyjemną woń urządzeń najczęściej powoduje pleśń. Można ją szybko usunąć wlewając na dno zmywarki lub do pojemnika na proszek pralki – około 1/2 – 3/4 szklanki octu. Urządzenia nastawia się na najwyższą temperaturę i czeka, aż mycie skończy się. Lodówkę wewnątrz najlepiej przecierać czystą szmatką nasączoną octem, po wcześniejszym rozmrożeniu i osuszeniu urządzenia.

Sok z cytryny i soda oczyszczona na kamień w czajniku

Sok z cytryny oraz soda oczyszczona to skuteczny odkamieniacz. Wystarczy do czajnika wlać szklankę soku cytrynowego lub 2-3 łyżki stołowe sody i uzupełnić wodą. Urządzenie należy zostawić na około godzinę. Zanim ponownie użyje się czajnika, trzeba go wypłukać i minimum 3 razy zagotować w nim czystą wodę.

Coca-cola na rdzawe zacieki

Rdza pojawia się na najczęściej na sprzętach codziennego użytku, takich jak: muszla klozetowa, zlewy, wanna, krany, prysznic. Wystarczy pomarańczowe plamy rdzy zalać napojem, wyszorować szczotką oraz pozostawić, przynajmniej na 1 godzinę i spłukać czystą wodą.

- artykuł zewnętrzny

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 02 styczeń 2017 18:27
alexjones.pl Inne Jak ułatwić sobie przedświąteczne porządki