Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Jak wybrać tani i dobry telewizor 4K?
Kategoria: Inne   Sobota, 04 luty 2017 10:16 Napisał

Jak wybrać tani i dobry telewizor 4K?

Telewizory 4K zapewniają na chwilę obecną najwyższą dostępną rozdzielczość, która wynosi 3840 x 2160 pikseli. W sprzedaży pojawiają się coraz częściej, dlatego wtedy, gdy planujemy kupić nowy telewizor, warto wziąć pod uwagę te modele, które wkrótce całkowicie zawładną rynkiem. Aby stać się właścicielem telewizora 4K, nie trzeba jednak wcale płacić dużo. Jak wybrać tani i dobry model?

Wprawdzie tylko niektóre telewizje zagraniczne emitują programy w 4K, to jednak zainteresowanie telewizorami z tą rozdzielczością nie maleje. Dobrze sprawdzają się do oglądania filmów z internetu, na przykład z YouTube, także są chętnie kupowane przez właścicieli konsol, którzy chcą grać w najwyższej możliwej rozdzielczości. Ponadto eksperci wskazują, że w najbliższym czasie liczba programów w 4K zacznie rosnąć, dlatego kupno takiego telewizora będzie przyszłościową decyzją.

Jeszcze jakiś czas temu ceny telewizorów 4K były zaporowe – nie każdego z nas w końcu stać było na zakupienie modelu kosztującego ponad 5 tysięcy złotych. Dzisiaj za telewizory 4K możemy zapłacić nawet poniżej 2 tysięcy złotych, dlatego to już średnia cena za dobry telewizor. Gdy nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy jego doborze, sprawdź nasze porady!

W niskiej cenie, poniżej 2 tysięcy złotych, możemy kupić tani i dobry telewizor 4K wielu marek, zarówno tych znanych, jak i mniej popularnych, w przypadku których można znaleźć modele kosztują nawet około 1,5 tysiąca złotych. Telewizory tego rodzaju mają najczęściej rozdzielczość wynosząca około 40-47 cali, dlatego spełnią oczekiwania większości użytkowników.

Przy doborze takiego modelu warto sprawdzić także, w jakiej technologii pracuje. Najlepszym wyborem będzie telewizor wyposażony w wyświetlacz RGB UHD¸ który gwarantuje lepszą jakość. Do wyboru mamy też modele w technologii RGBW UHD, które mają wprawdzie mniejszą liczbę pikseli, ale także spełniają one standardy Ultra HD, ponieważ posiadają specjalny układ pikseli, niemniej mogą dawać mniej ostry obraz.

Resztę parametrów, na przykład łączność czy estetykę można dopasować już od swoich potrzeb.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)alexjones.pl Inne Jak wybrać tani i dobry telewizor 4K?