Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Jak pozyskać środki na zakup auta?
Kategoria: Inne   Piątek, 10 marzec 2017 00:19 Napisał

Jak pozyskać środki na zakup auta?

Dla wielu osób zakup auta to duży wydatek, często przekraczający możliwości finansowe. W takiej sytuacji są dwie możliwości na pozyskanie środków: kupno auta na kredyt zaciągnięty w banku lub leasing. Banki wyciągnęły rękę do swoich klientów tworząc produkt taki jak kredyt samochodowy. Jest on znacznie bardziej opłacalny od zwykłego kredytu gotówkowego, ponieważ ma zdecydowanie niższe oprocentowanie, dzięki czemu kredytobiorca jest narażony na mniejsze koszty związane z zobowiązaniem.

Od czego zależy koszt kredytu?

Na koszt kredytu samochodowego wpływa wiele czynników. Do najważniejszych z nich na pewno można zaliczyć wiek auta oraz jego wartość. Banki kształtują wysokość oprocentowania zgodnie z zasadą, że im auto jest starsze, tym zostaną naliczone wyższe odsetki od kredytu. Duże znaczenie będzie miał również okres kredytowania. Należy pamiętać, że rozłożenie zobowiązania na wiele lat będzie się wiązało z niższą ratą miesięczną, ale również z wyższym kosztem całkowitym. Obniżyć koszty możemy za pomocą wkładu własnego. Im będzie on wyższy, tym niższe zapłacimy odsetki.

Gdzie szukać kredytu?

Decydując się na kredyt warto sprawdzić wszystkie dostępne możliwości. Będzie to zobowiązanie na kilka lat, więc każdemu powinno zależeć, aby ponieść jak najmniejsze koszty. Większość banków posiada w swojej ofercie produkty takie jak kredyt samochodowy, najłatwiej będzie je porównać za pomocą rankingu dostępnego w Internecie. Pamiętajmy, że banki doceniają swoich stałych klientów, dlatego warto sprawdzić co zaproponuje nam bank w którym posiadamy już jakieś usługi finansowe. Na pewno dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie propozycji banków samochodowych, takich jak Toyota Bank, czy Volkswagen Bank. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że warunki kredytu na zakup auta danej marki będą dużo korzystniejsze niż w normalnym banku.

Okres spłaty kredytu

Banki udzielają kredytów samochodowych na ogół wyznaczają okres spłaty na ok 7-8 lat. Maksymalnie może się on przeciągnąć do lat 10 ale tylko w przypadku nowych aut. Jeśli kogoś interesuje starsze auto, musi liczyć się z tym, że kredyt zostanie mu przyznany na nie więcej niż 5 lat. W przypadku samochodów używanych bierze się pod uwagę wiek samochodu oraz okres spłaty. Suma tych dwóch czynników w większości przypadków nie przekracza 15 lat.

Więcej informacji można znaleźć na serwisie polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-samochodowych

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)alexjones.pl Inne Jak pozyskać środki na zakup auta?