Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Naturalne źródła energii dla Twojego organizmu!
Kategoria: Inne   Środa, 15 marzec 2017 12:46 Napisał

Naturalne źródła energii dla Twojego organizmu!

Zapewne zastanawiacie się, jakie pokarmy czy produkty spożywać, by zapewnić sobie nie tylko dawkę energii, ale przede wszystkim dostarczyć organizmowi najpotrzebniejszych składników, które pomogą nam w walce z chorobami i wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie i kondycję. Jakie produkty wybierać?

Jak organizm wytwarza energię?

Energia w organizmie powstaje w rezultacie rozpadu substancji adenozynotrifosforanu, czyli ATP. Przede wszystkim, by wytworzyć potrzebną energię, potrzebujemy jednego z czterech składników, które znajdziemy w napojach oraz pożywieniu. Należą do nich węglowodany, tłuszcze, białka oraz alkohole. Związki te rozkładają się w układzie trawiennym na czynniki proste. Węglowodany na glukozę, fruktozę oraz galaktozę, tłuszcze na kwasy tłuszczowe oraz glicerol, a białka na aminokwasy. Alkohole wchłaniane są do krwi praktycznie w całości.

Zarówno węglowodany oraz alkohole są zużywane do produkcji energii w bardzo szybkim czasie, z kolei tłuszcze odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Białka nie są przetwarzane na energię. Może to nastąpić jedynie wtedy, gdy wyczerpią się zasoby cukrów.

Natura zawsze na topie!

Jest wiele produktów, takich jak warzywa, owoce oraz pozostałe rośliny, które nie tylko dostarczają nam potrzebną energię, ale przede wszystkim zapewniają naszemu organizmowi wiele cennych składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Które warzywa, owoce, a także rośliny wybierać oraz jakie są ich właściwości?

  • Aloes - z pewnością każdy z nas go zna i pewnie niejeden ma go w domu. Jest to roślina pełna wartości odżywczych, a jej działanie znakomicie wpływa na nasze zdrowie. Znajdziemy tu nie tylko cukry, witaminy A, C, E i B, ale także aż dwadzieścia aminokwasów oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Szczególnie polecamy picie wody z dodatkiem aloesu - nawadnianie organizmu plus dawka witamin i mikroelementów to jest to!
  • Aronia - jest to istna bomba witaminowa, która pełna jest przeciwutleniaczy i witamin. Co ważne, zawiera więcej witaminy C ni cytryna, a zawartość antyoksydantów chroni nas przed nadciśnieniem, miażdżycą, a nawet rakiem.
  • Czystek - jest to roślina bogata przede wszystkim w antyoksydanty. Herbata z czystka oczyszcza organizm z toksyn, a przy tym nie ma żadnych skutków ubocznych w przeciwieństwie do zielonej herbaty.
  • Jarmuż - o nim na pewno słyszał każdy, ponieważ od pewnego czasu jest popularny szczególnie wśród blogerów. Prócz antynowotworowych właściwości, które zawdzięcza przeciwutleniaczom, bogaty jest także w potas i wapń, które regulują ciśnienie krwi.

To oczywiście jedynie niewielka część tego, co oferuje nam natura. Z pewnością wiele osób słyszało o właściwościach nasion chia, czarnuszki, jagód goji czy jęczmieniu zielonym. I na pewno nikomu nie są obce pokrzywa, rokitnik czy szpinak. Prócz kalorii, dostarczają nam one również potrzebnych pierwiastków, mikroelementów, białka czy betakarotenu. Jeśli chcecie przeczytać o nich więcej, zajrzyjcie na stronę: naturapluszdrowie.pl .

Jak wiadomo, nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć naszemu organizmowi wszystkie składniki, które oferuje nam natura. Warto więc zainwestować w różnego rodzaju suplementy, które znajdziecie na stronie: ekamedica24.pl.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(16 głosów)alexjones.pl Inne Naturalne źródła energii dla Twojego organizmu!