Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Pożyczka na konto czy pożyczka domowa? – poznaj zalety i wady obydwu rozwiązań
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 17 lipiec 2017 00:01 Napisał

Pożyczka na konto czy pożyczka domowa? – poznaj zalety i wady obydwu rozwiązań

Instytucje pozabankowe wychodzą naprzeciw oczekiwań swoich klientów, tworząc jak najlepsze rozwiązania. Najczęściej pożyczkobiorcy decydują się na zaciągnięcie szybkiej pożyczki z przelewem na konto. Niektóre firmy pożyczkowe swoim klientom oferują alternatywę, jaką są pożyczki domowe. Przed wybraniem rodzaju pożyczki warto poznać plusy i minusy obydwu tych rozwiązań.

Popularność pożyczek online

Zalet pożyczek pozabankowych jest wiele. Instytucje pozabankowe oferują atrakcyjne usługi, dołączając przy tym ciekawe promocje i bonusy.

W sytuacji, kiedy potrzebujemy natychmiastowego zastrzyku gotówki często decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki online. Pożyczkodawcy mają mniej rygorystyczne warunki do spełnienia niż instytucje bankowe. Zdarza się, w przeciwieństwie do banków, że internetowi pożyczkodawcy nie sprawdzają potencjalnego klienta w BIK oraz nie wymagają specjalnego zaświadczenia o dochodach.

Ponadto pożyczki online to przede wszystkim szybkość i wygoda pożyczania. Wystarczy jedynie dostęp do urządzenia z internetem. Dodatkowo tacy pożyczkodawcy wymagają zazwyczaj mniej formalności niż instytucje bankowe.

Informacje podane na stronie internetowych pożyczkodawców są najczęściej przejrzyste i zrozumiałe. Warto wiedzieć, jakich informacji powinniśmy szukać na stronie. Jeżeli mamy jakieś pytania, możemy skontaktować się bezpośrednio z pożyczkodawcą za pośrednictwem infolinii. Zazwyczaj otwarta jest przez 6 lub nawet 7 dni w tygodniu.

Szybka pożyczka na konto już w 15 minut

Najczęściej pożyczkobiorcy decydują się na zaciągnięcie pożyczki online z możliwością otrzymania pieniędzy bezpośrednio na konto. Jest to wygodne i komfortowe rozwiązanie, ponieważ nie wiąże się z koniecznością wychodzenia z domu. Warunkiem jest jedynie posiadanie konta bankowego.

Taki sposób otrzymania gotówki nie wiąże się już z żadnymi dodatkowymi kosztami. Po zaakceptowaniu wniosku i podpisaniu umowy, pieniądze wysyłane są na podane przez nas konto bankowe. Taki sposób udzielania pożyczki online oferuje Ofin.pl.

Czas oczekiwania na przelew uzależniony jest od tego, w jakim banku posiadamy konto. Jeżeli jest to jeden z banków, z którym współpracuje nasz pożyczkodawca, pieniądze dostaniemy szybciej.

Umowa pożyczki przez kuriera

Po złożeniu wniosku o pożyczkę online i jego pozytywnym rozpatrzeniu następnym krokiem jest podpisanie umowy. Jedną z możliwości dostarczenia umowy pożyczki jest kurier.

W tym wypadku kurier pod wskazany adres doręcza nam niezbędne dokumenty. Po podpisaniu umowy, oddajemy ją kurierowi, który zanosi ją do naszego pożyczkodawcy. Po otrzymaniu przez niego wszystkich papierów dostajemy przelew. Jest to wygodna opcja przede wszystkim dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na odwiedzenie jednego z oddziałów instytucji pożyczkowej.

Jeżeli jednak nie jest to dla nas najdogodniejszy wariant, umowę pożyczki możemy podpisać bezpośrednio w placówce należącej do naszego pożyczkodawcy. Taka opcja również ma swoje zalety. Podczas wizyty będziemy mogli porozmawiać osobiście z jednym z doradców i dowiedzieć się więcej na temat wybranej oferty.

Pożyczka na raty z dostawą do domu

Niektóre instytucje pożyczkowe oferują domowe pożyczki. Jest to doskonała opcja dla osób nieposiadających konta bankowego. Na taki sposób pożyczki zazwyczaj decydują się osoby starsze, które nie do końca radzą sobie z korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

Przy wybraniu opcji pożyczki domowej, czyli tzw. pożyczki z obsługą w domu, pracownik firmy pożyczkowej w ciągu kilku dni przychodzi pod wskazany adres. Podczas spotkania wypełniamy wszystkie formalności związane z pożyczką, a następnie otrzymujemy gotówkę.

Również spłata zaciągniętej przez nas pożyczki odbywa się osobiście, bez konieczności posiadania konta bankowego. Pracownik firmy pożyczkowej w określonym wcześniej terminie będzie pojawiał się u nas w domu i odbierał kolejne raty pożyczki.

Pożyczka domowa wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami, które nie należą do niskich. Ponosimy opłaty za dostarczenie nam gotówki pod wskazany adres oraz za odbiór każdej kolejnej raty. Koszty zależne są od danej instytucji pożyczkowej i mogą wynosić nawet drugie tyle co kwota, którą pożyczyliśmy.

Dobierz pożyczkę do swoich potrzeb

Na początkowym etapie musimy zdecydować, czy chwilówka, czy może pożyczka ratalna będzie dla nas najlepszą opcją. Przed wybraniem jednego z wariantów warto zastanowić się, które rozwiązanie będzie dla nas najkorzystniejsze.

Z jednej strony przelew na konto jest szybki i nie wymaga od nas dodatkowych kosztów. Z drugiej musimy liczyć się z koniecznością posiadania konta bankowego. Pożyczka domowa natomiast to doskonałe rozwiązanie dla osób, które konta bankowego nie posiadają. W tym wypadku trzeba liczyć się jednak z dodatkowymi, często wysokimi opłatami.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Pożyczka na konto czy pożyczka domowa? – poznaj zalety i wady obydwu rozwiązań