Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Demakijaż oczu - sprawdź jakie błędy popełniasz!
Kategoria: Inne   Środa, 26 lipiec 2017 17:49 Napisał

Demakijaż oczu - sprawdź jakie błędy popełniasz!

Pielęgnacja skóry twarzy to codzienny rytuał każdej kobiety. Zadbana, promienista cera jest naszą wizytówką, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby utrzymać ją w jak najlepszej kondycji. Najmniej docenianym elementem troski o zdrową skórę twarzy jest demakijaż. Niektóre z pań popełniają ogromny błąd nie przywiązując zbyt dużej wagi tej, jakże ważnej czynności.
Ze szczególną starannością należy wykonywać demakijaż oczu. Skóra w tym obszarze jest najbardziej delikatna i tam też najszybciej pojawiają się zmarszczki. Warto wybrać preparat, który nie zawiera alkoholu i substancji zapachowych jak na przykład kojący płyn do demakijażu oczu z serii Essentials od Garniera.

Demakijaż – dlaczego jest tak ważny?

Wiele pań uważa, że skoro się nie stosują makijażu nie muszą używać specjalnych preparatów do usuwania codziennych zanieczyszczeń. Należy jednak podkreślić, że wszelkie zabrudzenia powstałe w ciągu całego dnia nie są widoczne gołym okiem, a bardzo obciążają delikatną skórę twarzy. Skóra produkuje sebum, osadza się na niej kurz, pot i wszelkie inne osady, przez które skóra nie może oddychać. Dodając do tego kolorowe kosmetyki, takie jak fluid, puder czy róż – wieczorny demakijaż jest po prostu koniecznością. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na dokładne zmycie kosmetyków, które nakładamy w okolicę oczu, gdyż te są najtrudniejsze do usunięcia, głównie ze względu na często zawarte w nich wodoodporne komponenty.

Niezmywanie makijażu może być bardzo problematyczne w skutkach. Nieodpowiednio przygotowana do nocnej regeneracji skóra może rano wyglądać na przesuszoną i podrażnioną. Dodatkowo regularne unikanie demakijażu powoduje pojawianie się zaskórników, co jest dużym problemem natury estetycznej.

 

Jak prawidłowo wykonać demakijaż oczu?

Właściwie wykonany demakijaż oczu uchroni nas przed podrażnieniem i zaczerwienieniem oczu. Warto podkreślić, iż skóra w tym rejonie, nie tylko jest dużo cieńsza, ale pozbawiona jest także gruczołów łojowych, dlatego płaszcz lipidowy, który w innych miejscach stanowi swojego rodzaju barierę ochronną, nie zabezpiecza skóry wokół oczu przed szkodliwym działaniem czynników chemicznych jak i mechanicznych. W związku z tym te okolice dużo szybciej ulegają widocznym procesom starzenia.

 

Demakijaż oczu krok po kroku

  •     Dokładnie umyj dłonie.

Ręce, w związku z tym, iż w ciągu dnia mają częsty kontakt z różnymi powierzchniami mogą przenosić różnego rodzaju zanieczyszczenia i bakterie. Kontakt brudnych rąk z niezwykle wrażliwą powierzchnią oka może wywołać podrażnienia bądź infekcje.

  •     Przygotowanie preparatu do demakijażu oczu i płatków kosmetycznych.

To czym wykonujemy demakijaż oczu ma ogromne znaczenie. Zmywanie kolorowych kosmetyków wodą z mydłem jest złym pomysłem, ze względu na to, iż w ten sposób nie usuniemy wodoodpornego makijażu. Dodatkowo możemy spowodować przesuszenie i podrażnienie wrażliwej skóry twarzy. Doskonale sprawdzi się tutaj kojący płyn do demakijażu oczu Essentials firmy Granier.

  •     Nasączony płynem do demakijażu płatek kosmetyczny przyłóż do zamkniętej powieki.

Należy odczekać kilkanaście sekund, aby umożliwić wniknięcie preparatu i rozpuszczenie kosmetyków. Staramy się nie pocierać zbyt mocno wacikiem powierzchni oka, aby nie powodować mechanicznych uszkodzeń.

  •     Kierunek przesuwania płatka po powiece to od wewnętrznego kącika oka ku skroni.

Jest to prawidłowy sposób usuwania zanieczyszczeń, cieni, kredki, czy eye-linera z powieki górnej, dzięki temu unikniemy podrażnień i dostania się preparatu do oka.

  •     Tusz zmywamy delikatnymi, pionowymi ruchami z góry na dół. Staramy się zminimalizować niebezpieczeństwo wyrywania rzęs.
  •     Czynności związane z usunięciem kolorowych kosmetyków z powierzchni oka powtarzamy do momentu, aż ostatni z użytych płatek do demakijażu będzie zupełnie czysty.

Po prawidłowo wykonanym demakijażu oczu należy też poprawnie przeprowadzić demakijaż twarzy. Zaleca się nanieść właściwy do typu skóry i poziomu zanieczyszczeń preparat i odczekać kilka chwil. Następnie delikatnymi ruchami od nosa w kierunku ucha usuwać zabrudzenia. Tutaj też należy zastosować tę samą zasadę, jaką kierowaliśmy się wykonując demakijaż oczu – czyli czynność usuwania makijażu kontynuujemy do momentu, aż ostatni z użytych płatków kosmetycznych będzie zupełnie czysty.

Po usunięciu makijażu z całej powierzchni skóry twarzy należy przetrzeć twarz tonikiem, który zapewni przywrócenie właściwego pH, dzięki czemu skóra zostanie delikatnie zdezynfekowana i w ten sposób unikniemy powstawania wyprysków, zaskórników i stanów zapalnych.

Właściwie przeprowadzony demakijaż oczu i twarzy ma na celu nie tylko usunięcie całodziennych zanieczyszczeń, ale także pozwala na pełne wniknięcie substancji odżywczych zawartych w kremie. Dzięki temu skóra twarzy będzie nawilżona i odpowiednio zregenerowana, co rano objawi się promiennym wyglądem i blaskiem cery.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Demakijaż oczu - sprawdź jakie błędy popełniasz!