Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne FinTech na świecie ma się dobrze
Kategoria: Inne   Środa, 26 lipiec 2017 17:54 Napisał

FinTech na świecie ma się dobrze

Branża FinTech cały czas się rozwija w skali światowej, głównie za sprawą upowszechnienia sieci internetowej. Dzięki niej można świadczyć usługi finansowe niezależnie od adresu siedziby, w której znajduje się usługodawca. Jak wyglądają usługi FinTech i jakie platformy są dziś liderami tego rynku?

Czym jest FinTech?

Pod pojęciem FinTech należy rozumieć jeden z sektorów gospodarki globalnej, który obejmuje wszystkie przedsiębiorstwa operujące w branży finansowej i technologicznej. Najczęściej takie firmy świadczą usługi finansowe online, dzięki czemu mają szansę dotrzeć do większej liczby klientów.

Pierwsze firmy z branży FinTech zaczęły powstawać w latach 80. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Z czasem komputeryzacja doprowadziła do tego, że objęła również banki i uczestników rynku finansowego. Bez wątpienia pierwsze firmy stricte FinTech o zasięgu ogólnoświatowym pojawiły się u progu nowego tysiąclecia, czego przykładem jest PayPal z 1999 roku. Masowe upowszechnienie smartfonów otworzyło drzwi do nowego rozdziału w historii branży FinTech.  Przedsiębiorstwo będzie uznane za uczestnika sektora FinTech, jeśli sprzedaje produkty finansowe z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów online.

Przykład platformy FinTech

Jedną z prężnie rozwijających się firm sektora FinTech jest platforma ID Finance. Eksperci uznali ją za czołowego przedstawiciela szybko rozwijających się przedsiębiorstw tego typu w skali światowej. Specjalizuje się w usługach online oraz kreowaniu nowych technologii finansowych. Stanowi wielousługową platformę, która jest właścicielem znanych marek, m.in. MoneyMan, Solva i AmmoPay. Posiada ponad 2,6 mln klientów zarejestrowanych na platformie, głównie z takich krajów jak Rosja, Gruzja, Kazachstan, Hiszpania, Polska i Brazylia.  ID Finance rozpoczęło swoją działalność stosunkowo niedawno, bo w 2012 roku. Było to niewielkie centrum zarządzania zlokalizowane na Białorusi. Właściciele firmy potrzebowali tylko 12 miesięcy, aby stać się najlepszym dostawcą mikropożyczek w Rosji, a jednocześnie na wdrożenie zaawansowanej technologii scoringu i oceny ryzyka kredytowego. W 2014 roku firma zagościła na rynku gruzińskim i kazachstańskim i wprowadziła do swojej oferty nowy produkt w postaci kredytów ratalnych. Od 2015 roku marka ta jest obecna w Polsce oraz w Hiszpanii, gdzie uruchomiła serwis pożyczkowy MoneyMan.

O przewadze konkurencyjnej ID Finance decyduje doświadczony zespół zatrudnionych w firmie profesjonalistów, wykorzystywanie nowoczesnej technologii scoringowej, czy też wkraczanie na kolejne rynki międzynarodowe. O sukcesie świadczy zaś nieustający wzrost liczby użytkowników.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne FinTech na świecie ma się dobrze