Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Zamienniki baterii do laptopów – czy to się opłaca?
Kategoria: Inne   Środa, 26 lipiec 2017 18:15 Napisał

Zamienniki baterii do laptopów – czy to się opłaca?

Przy typowym użytkowaniu średni czas życia baterii w laptopie to dwa-trzy lata. Czasami zdarza się, że nawet rok. Po tym okresie żywotność naszej baterii spada do kilkunastu minut, a nawet kompletnie do zera. Tak czy siak, prędzej czy później nastąpi moment, w którym staniemy przed decyzją o zakupie nowej baterii do laptopa. Czy opłaca się kupować drogą, oryginalną baterię do laptopa? Czy może lepiej zainwestować pieniądze w wysokiej jakości zamiennik?

Na jakie dane techniczne zwrócić uwagę wybierając zamienniki do baterii?

Producenci laptopów najczęściej korzystają z baterii litowo-jonowych. Każda z baterii ma odpowiednie oznaczenie. Numer baterii znajduje się bezpośrednio na odwrocie zużytego akumulatora. Znalezienie tego ciągu cyfr pozwoli na szybkie odnalezienie pasującego odpowiednika.

Sprawdź napięcie oryginalnej baterii

Należy jednak pamiętać, że dysponując jedynie numerem seryjnym lub numerem modelu baterii nie mamy kompletu informacji potrzebnego do zakupu poprawnego modelu zamiennika. Kolejnym ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest napięcie akumulatora. Napięcie w baterii do laptopa zależne jest od ilości ogniw znajdujących się w środku.

Najczęściej baterie do laptopów posiadają napięcie równe 10,8V, zdarzają się również modele o napięciu 14,4V. Uwaga, ten sam model akumulatora może występować w wielu wariantach różniących się poziomem napięcia. Nie można stosować baterii zamiennej o napięciu innym niż natywne napięcie komputera (oryginalnego akumulatora do laptopa). Nie wolno więc eksperymentować i kupować baterię „na próbę”. Sprawdź tabliczkę na oryginalnej baterii i upewnij się, że znasz jej napięcie.

Wytrzymałość nowej baterii - zamiennika

Każda bateria posiada też informację na temat swojej maksymalnej pojemności, która przekłada się bezpośrednio na czas pracy baterii. Parametr ten można potraktować w pewien sposób jak bak w samochodzie. Im jest większy tym dalej auto może pojechać. Pojemność baterii określana jest w mili amperogodzinach (mAh). Aby uzyskać parametry wytrzymałości baterii identyczne jak w oryginale należy zakupić baterię zamienną o identycznej pojemności.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić baterię bardziej pojemną. Przewagą baterii zamiennej jest to, że w cenie baterii oryginalnej możemy kupić zamiennik baterii do laptopa o pojemności nawet do 50% większej (w zależności od producenta). Nowa bateria o typowej pojemności (5000-6000 mAh) pozwoli na spokojną pracę na komputerze w okolicach 2-3 godzin.

Gdzie kupić zamienniki do baterii do laptopa?

Dobrym miejscem na zakup zamienników do baterii do laptopa jest portal z elektroniką i sprzętem komputerowym https://seltrade.pl. Znajdziesz tutaj wszystkie modele zamienników do baterii od zaufanych producentów, którym możesz zaufać. Zaoszczędź swoje pieniądze i zamów zamiennik baterii do laptopa zamiast drogiego oryginału.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Zamienniki baterii do laptopów – czy to się opłaca?