Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Jak łatwo generować raporty i analizy w biznesie?
Kategoria: Inne   Czwartek, 28 wrzesień 2017 12:31 Napisał

Jak łatwo generować raporty i analizy w biznesie?

Cykliczne sporządzanie raportów biznesowych nie musi być czasochłonne. Warto wykorzystać potencjał jaki daje analityka biznesowa (ang. Business Intelligence). To zestaw zaawansowanych narzędzi, które umożliwiają niemal automatyczne generowanie raportów i zestawień oraz podglądu danych na przejrzystych pulpitach. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest moduł SAP BI.

Jednak analityka biznesowa to nie tylko szybkie tworzenie raportów. To także gromadzenie i analizowanie danych, co w prostej linii umożliwia podejmowanie decyzji biznesowych opartych na twardych danych. Dla przykładu: liczba zamówień na dany produkt w odniesieniu do osi czasu może pomóc nam zaplanować zamówienia czy powierzchnię magazynową tak, aby dany artykuł był zawsze dostępny w momencie największego popytu. Możliwości analityki predykcyjnej rosną z roku na rok, umożliwiając nam otrzymanie faktycznej wiedzy o zachowaniach klientów; nie tylko przyszłych i obecnych, ale nawet przyszłych.

Moduł SAP BI (SAP Business Intelligence) jest częścią składową systemów SAP ERP, które wspierają zarządzanie przedsiębiorstwem i jego zasobami. System ERP, gromadząc dane z różnych obszarów działalności firmy, w połączeniu z modułem SAP BI oferuje wgląd w zaawansowane analizy i raporty generowane bezpośrednio w module. Czy to raporty finansowe czy sprzedażowe – ich tworzenie jest w pełni zautomatyzowane, szybkie i bezbłędne.

Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić w Business Intelligence: https://hicron.com/offer/sap-business-intelligence/

Kokpit menedżerski w SAP BI umożliwia kadrze zarządzającej szybki dostęp do danych dotyczących sprzedaży w zderzeniu z zaplanowanymi wartościami bez konieczności zlecania wykonania takiego raportu osobom trzecim. Menedżer samodzielnie otwiera dany, wcześniej przygotowany przez firmę wdrożeniową, kokpit i niemalże jednym kliknięciem otrzymuje dostęp do zawsze aktualnych danych.

Dane, na których opierają się raporty są na bieżąco aktualizowane w wyniku pełnej integracji z centralną bazą danych osadzoną w systemie ERP. Wymiana danych następuje w czasie rzeczywistym, nie ma zatem konieczności cyklicznego powtarzania pracy włożonej w ręczną aktualizację danych. Jak podkreślają specjaliści z Hicron.com, nowoczesne narzędzia Business Intelligence wpisują się w trend automatyzacji procesów biznesowych, zaś wykorzystanie rozwiązań od sprawdzonego dostawcy gwarantuje, że będą one „rosły” razem z firmą i jej zmieniającymi się potrzebami.

Warto wspomnieć, że narzędzia Business Intelligence oferowane przez SAP charakteryzują się przyjaznym i przejrzystym interfejsem, który znacząco upraszcza monitorowanie ważnych dla firmy wskaźników, analizowanie biznesowych trendów czy nawet prognozowanie zachować klientów. Biorąc pod uwagę specyficzne wymagania konkretnych branż (np. retail, produkcyjnej, przemysłowej, automotive i innych), system oferuje możliwość łatwej personalizacji raportów z uwzględnieniem najważniejszych wskaźników.

To właśnie uniwersalność analityki biznesowej otworzyła jej drzwi do współczesnego biznesu. Z BI skorzystają zarówno małe i średnie firmy jak i duże międzynarodowe korporacje z oddziałami rozsianymi po całym świecie.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

alexjones.pl Inne Jak łatwo generować raporty i analizy w biznesie?