Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wzrost inwestycji wśród małych i większych przedsiębiorców
Kategoria: Inne   Wtorek, 25 lipiec 2017 18:05 Napisał

Wzrost inwestycji wśród małych i większych przedsiębiorców

Jak wynika z najnowszego "Barometru EFL" na II kwartał tego roku, spośród przedstawicieli małych i średnich firm (MŚP) aż 41 proc. zapowiada, że będzie zwiększać inwestycje. To największy odsetek od IV kwartału 2015 roku.

Barometr EFL to wskaźnik, określającym skłonności firm z sektora MŚP do wzrostu.

Jego wyniki mogą wahać się od 0 do 100. Jeśli wartość wskaźnika będzie wyższa niż 50 punktów, kierunek zmian jest pozytywny i obiecujący.

Jeśli wynik będzie niższy niż 50, tendencje rynkowe nie sprzyjają rozwojowi średnich i małych przedsiębiorstw.

Jak wygląda obecnie sytuacja polskich przedsiębiorców?

Małe i średnie firmy przeżywają obecnie prawdziwy rozkwit. Trend spadkowy z zeszłego roku został skutecznie powstrzymany. Przedsiębiorcy mogą więc odetchnąć z ulgą.

W I kwartale wskaźnik pokazał 57,1 punktów, natomiast odczyt na II kwartał wyniósł aż 63 pkt.

Przedsiębiorcy mogą więc śmiało patrzeć w przyszłość, planując finanse i realizując kluczowe dla rozwoju firmy inwestycje.

Ilu z nich zdecyduje się na nie w praktyce?

Jak wynika z badania, przygotowywanego przez Ecorys na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego, w II kwartale 2017 roku na inwestycje zdecyduje się 40,8 proc. przedsiębiorców. To aż o 17,9 proc. więcej niż w II kwartale 2016 roku.

Co ciekawe, co piąta firma zgłosiła zwiększone zapotrzebowanie na zewnętrzne finansowanie, dzięki któremu będzie mogła zrealizować zaplanowane inwestycje.

Co jednak z przedsiębiorcami, którzy z uwagi na krótki staż prowadzenia działalności lub niekorzystną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej nie mogą otrzymać kredytu w banku?

Wartym rozważenia sposobem na sfinansowanie projektów inwestycyjnych mogą być pożyczki online, dostępne na www.coolfinance.pl.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Wzrost inwestycji wśród małych i większych przedsiębiorców