Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Tworzenie nowoczesnej strony internetowej – o czym powinieneś pamiętać?
Kategoria: Inne   Czwartek, 27 lipiec 2017 09:54 Napisał

Tworzenie nowoczesnej strony internetowej – o czym powinieneś pamiętać?

Strona internetowa to nowoczesny i skuteczny kanał sprzedaży. Dzięki niej nie tylko zbudujesz pozytywny wizerunek swojej marki, ale też realnie zwiększysz konwersję swojego biznesu. By tak się stało, musisz ją jednak profesjonalnie przygotować, dbając o najdrobniejsze detale. O czym należy pamiętać, tworząc stronę internetową swojej firmy?

 

 1. Zasada „mniej znaczy więcej”

  By Twoja strona internetowa była czytelna i chętnie odwiedzana przez Twoich klientów, musi być przede wszystkim przejrzysta. Zrezygnuj z niepotrzebnych ozdobników, wyskakujących okienek, pstrokatych kolorów – postaw na umiar i spójną kolorystykę. Niekoniecznie musi być ona nudna i stonowana – ważne, by nie utrudniała czytania i przeglądania Twej strony www.

   

 2. Responsywność

  Coraz więcej użytkowników Internetu korzysta z przenośnych urządzeń mobilnych. Planując oprawę graficzną swej witryny www, upewnij się, że będzie ona prezentowała się równie atrakcyjnie podczas przeglądania na smartfonie lub tablecie. Zadbaj również o czas wczytywania – zbyt długi będzie zniechęcał Twych potencjalnych klientów.

   

 3. Optymalizacja SEO

  By Twoja strona internetowa wyświetlała się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych, musi zostać zoptymalizowana pod SEO. Oznacza to, że opublikowane na niej treści muszą być zgodne ze standardami wyznaczonymi przez największe wyszukiwarki. Dobrą widoczność pozwoli Ci uzyskać odpowiednia konstrukcja Twojej strony i jej zawartości. Nie lekceważ optymalizacji SEO – to błąd, którego prędko pożałujesz. Jeśli nie potrafisz zoptymalizować swojej strony www samodzielnie, zleć to zadanie profesjonalnej agencji interaktywnej.

   

 4. Panel CMS

  By Twoja strona internetowa przekładała się na wzrost konwersji Twojego biznesu, musi być regularnie aktualizowana. W Internecie czas płynie szybciej, a Twoi klienci nie znoszą nudy. Systematycznie wprowadzaj nowości i publikuj nowe artykuły. Niezależnie od tego, czy swoją stronę www przygotowujesz samodzielnie, czy jej wykonanie zleciłeś webmasterowi, upewnij się, że system zarządzania treścią (CMS) jest dla Ciebie czytelny, a poruszanie się po nim nie będzie sprawiało Ci trudności. Strony internetowe powinny mieć możliwość łatwej i przyjaznej edycji. Najbardziej popularnym systemem CMS jest dziś Wordpress.

   

 5. Promuj się

  Masz stronę internetową i myślisz, że to wystarczy? To błąd! Promuj się w sieciach wyszukiwania, w popularnych serwisach i mediach społecznościowych. Dzięki temu Twoi potencjalni klienci dowiedzą się o Twoim istnieniu, a sprzedaż Twoich usług i produktów wzrośnie.

 

Nowoczesna strona internetowa winna być przyjemna dla oka, przejrzysta i atrakcyjna wizualnie. Musi także doskonale, szybko i sprawnie działać. Jeśli obawiasz się, czy podołasz zadaniu samodzielnego stworzenia profesjonalnej witryny, zwróć się do fachowców, którzy Ci w tym pomogą. Podczas gdy oni zajmą się projektowaniem Twojej strony, Ty będziesz mógł skupić się na swoim biznesie i jego dalszym rozwoju.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Artykuły powiązane

alexjones.pl Inne Tworzenie nowoczesnej strony internetowej – o czym powinieneś pamiętać?