Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Rozwijaj się w informatyce!
Kategoria: Inne   Wtorek, 19 grudzień 2017 08:11 Napisał

Rozwijaj się w informatyce!

Informatyka i nowoczesne technologie są przyszłością współczesnej cywilizacji. Dlatego kształcenie się w tym kierunku jest bardzo istotne. Wielu autorów książek i podręczników podejmuje tematykę informatyki, przybliżając różne zagadnienia czytelnikom. Książki informatyczne są nieograniczoną skarbnicą wiedzy dotyczącej m.in. języków programowania, social media czy innych, nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Kategorie książek informatycznych

Autorzy książek z zakresu „Informatyki” podejmują w nich taką tematykę jak m.in. podstawy obsługi komputera. To publikacje kierowane do początkujących użytkowników, którzy chcieliby od podstaw poznać arkany użytkowania tego typu urządzeń. Z podręczników traktujących o podstawach komputera na pewno skorzystają najmłodsi, w asyście rodzica czy nauczyciela albo osoby starsze, które chcą na bieżąco śledzić zmiany w zakresie nowoczesnych technologii.

W kategorii informatyka można wymienić też książki o aplikacjach biurowych, np. pakiecie Microsoft Office, a także o bazach danych, grafice komputerowej i DTP z praktycznymi ćwiczeniami do wykonania w konkretnych programach, o programowaniu, sieciach i serwerach, hardware, systemach operacyjnych czy bezpieczeństwie.

Szeroka oferta dla każdego czytelnika

Po książki informatyczne sięgają zarówno osoby, które są początkującymi użytkownikami komputera i internetu, jak i zawodowi programiści, konstruktorzy baz danych i systemów bezpieczeństwa. Pozwalają one na pozyskanie i poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji. Nauczą, jak zbudowany jest komputer, z jakich urządzeń peryferyjnych można dzięki niemu korzystać i w jaki sposób funkcjonują systemy operacyjne, programy i aplikacje biurowe.

Dla grafików przydadzą się podręczniki napisane przez praktyków, którzy dzielą się swoją wiedzą dotyczącą grafiki komputerowej i projektowania różnych materiałów. Praca grafika czy programisty cały czas wymaga poszerzania i pogłębiania wiedzy, poznawania nowych zagadnień przydatnych przy wykonywaniu obowiązków zawodowych. Bez ciągłego doskonalenia zawodowego nie można specjalizować się w dziedzinie nowoczesnych technologii informatycznych.

Proponujemy całą paletę książek informatycznych, podręczników i kompletnych kursów z zakresu korzystania z popularnych systemów operacyjnych czy programów, które ułatwią pracę w domu, w biurze i sieci internetowej. Lektura publikacji o szeroko pojmowanej informatyce będzie jednocześnie miłą odmianą od spędzanych godzin przed monitorem komputera.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)alexjones.pl Inne Rozwijaj się w informatyce!