Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wapń dla zachowania urody
Kategoria: Inne   Sobota, 23 grudzień 2017 20:22 Napisał

Wapń dla zachowania urody

Wapń jest bardzo istotnym składnikiem dla organizmu człowieka. Niedobory tego minerału są bardzo szkodliwe dla układu mięśniowo-szkieletowego. Jednak wapń nie jest obojętny również dla naszego wyglądu. W jaki sposób jego niedobory mogą wpłynąć na zęby, włosy i paznokcie?

Piękny uśmiech

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieprawidłowo zbilansowana dieta może odbić się na wyglądzie zębów. Kiedy poziom wapnia we krwi nie zaspokaja potrzeb organizmu, ten pobiera minerał z kości oraz zębów, których jest głównym budulcem. Niestety, systematyczna i długotrwała demineralizacja zęba nie jest dla niego obojętna. Długofalowo może doprowadzić do powstania próchnicy oraz licznych ubytków, a w konsekwencji do utraty zębów. Piękny uśmiech jest bardzo ważny dla urody, dlatego warto dbać o zdrowie zębów.

Skóra, włosy i paznokcie

Wygląd skóry i kondycja włosów i paznokci są bardzo ważne dla zachowania urody. Problemy dermatologiczne rzadko kiedy są utożsamiane z niedoborem wapnia. Minerał ten, obok cynku oraz krzemu, jest podstawowym budulcem skóry włosów i paznokci. U pacjentów ze zdiagnozowaną hipokalcemią zaobserwowano zmiany skórne w postaci ognisk łuszczycy, świądu czy ogólnego wysuszenia się naskórka. Niedobór wapnia jest także odpowiedzialny za matowienie i rozwarstwianie włosów, a także osłabienie i łamliwość paznokci.

Suplementacja

Życie w ciągłym biegu, domena współczesnych czasów, nie sprzyja prawidłowemu bilansowaniu codziennej diety. Dlatego ważna jest suplementacja, również jeśli chodzi o wapń. Dzienne zapotrzebowanie na ten minerał wynosi aż ok. 1200-1500mg, dlatego wspomaganie się odpowiednim preparatem jest wskazane. Jednak nie wystarczy sięgnąć po pierwszy z brzegu specyfik. Najpierw warto zapoznać się ze składem. Aby wchłanialność wapnia z suplementu była odpowiednia, preparat powinien zawierać w składzie również witaminę D.

Więcej o suplementacji wapnia przeczytasz na stronie www.vitrumcalcium.pl

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Wapń dla zachowania urody