Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Nowy wymiar smażenia potraw
Kategoria: Inne   Piątek, 26 styczeń 2018 08:01 Napisał

Nowy wymiar smażenia potraw

Przyrządzanie potraw w zależności od naszych umiejętności i posiadanych przez nas sprzętów bywa zupełnie różne. Kiedy odczuwamy, że nie wszystko idzie po naszej myśli warto zastanowić się, czy lepsze wyposażenie kuchni nie pomoże nam osiągnąć celu. Czy nowa patelnia może przynieść aż tyle pozytywnych zmian?

W poszukiwaniu odpowiedniego smaku

Kulinarne zwyczaje praktykowane przez nas to często wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, czy działania wynikającej z wcześniejszej nauki na błędach. Z racji tego, że nie każdy z nas rodzi się Gordonem Ramsay’em czy Karolem Okrasą, często początki w kuchni w naszym wykonaniu kończyły się spektakularnymi porażkami. Skutkiem tego kolejny garnek trafiał do śmietnika, a my musieliśmy zaspokoić swój głód w pobliskiej restauracji. Porażki tego rodzaju mają to do siebie, że nierzadko demotywują nas do dalszych działań. Nie możemy jednak się poddawać, tylko powinniśmy obrać zupełnie inny kierunek.

Narzędzia czynią mistrza i nie inaczej jest w przypadku gotowania. Wystarczy przyjrzeć się pierwszemu programowi o tematyce kulinarnej, żeby dostrzec, jak istotne znaczenie ma odpowiednie wyposażenie kuchni. O ile dotychczas podchodziliśmy do tematu po macoszemu, dobrze byłoby zmienić swój pogląd na ten wątek. Nagle okaże się, że gotowanie będące jeszcze do niedawna dla nas nieustanną udręką zacznie sprawiać nam wielką przyjemność. W dodatku przyrządzane przez nas potrawy zaczną smakować wyraźnie lepiej. Wbrew biegowym opiniom na wyposażenie kuchni niekoniecznie musimy przeznaczać niebagatelną kwotę, należy jednak pamiętać, że w każdym przypadku jakość ma swoją cenę. Najwyższej klasy naczynia powstają przy użyciu kosztownych materiałów i nie sposób tego pominąć.

Zdrowe podejście do tematu

Znaczną część potraw poprzedza smażenie na patelni wybranych składników. Czasami jest to mięso, innym razem warzywa duszone pod pokrywą. Wcześniejsza obróbka wskazana jest chociażby po to, by uzyskać określone walory smakowe. Proces ten może przebiegać w zgoła odmienny sposób w zależności od tego, jaką w danym przypadku patelnią dysponujemy. Czasami wystarczy dosłownie chwila nieuwagi żeby doprowadzić do przypalenia nawet na niewielkim ogniu i cały proces pozostaje nam powtórzyć. Na ogół powoduje to naszą frustrację, gdyż długo wyczekiwany obiad znowu się opóźni, a miało być przecież tak pięknie.

Zakup nowej patelni wbrew pozorom nie powinien być pochopnym procesem. Dobór narzędzi do naszej kuchni powinien być przemyślany, by każdorazowe gotowanie przebiegało według naszej myśli. Popularne konstrukcje z teflonową powłoką mają niewątpliwie wiele zalet, jednak niektóre ich wady są niedopuszczalne dla wielu świadomych kucharzy. Niewiele trzeba, żeby naruszyć strukturę takiej patelni i w tym momencie pojawia się problem. Zarysowania teflonu powodują, że wówczas w trakcie smażenia emitują się szkodliwe dla zdrowia ludzkiego substancje. W takiej sytuacji najlepiej byłoby zmienić patelnię na nową, ale czy mamy taką czynność powtarzać kilkanaście razy w roku? Na całe szczęście istnieją jeszcze lepsze i sprawdzone od lat rozwiązania. Patelnie wykonane z wysokiej jakości stali nie bez powodu wracają do łask.

Najwyższa jakość w akceptowalnej cenie

Pośród dostępnych na rynku patelni znajdziemy wiele interesujących propozycji. Już sam fakt solidnego wykończenia mówi wiele o produkcie. Brak niedoróbek wskazuje na najwyższą jakość cechującą wyłącznie ścisłą czołówkę wśród producentów. Do absolutnego top nieprzypadkowo zalicza się patelnia Philipiak. Czym produkt ten jest w stanie nas do siebie przekonać?

Stworzona do bezproblemowego smażenia nawet bez użycia tłuszczu patelnia z groszkowym dnem sygnowana logiem marki Philipiak charakteryzuje się ergonomicznymi i poręcznymi uchwytami. W zależności od potrzeb możemy doposażyć ją w wypukłą pokrywę zwiększającą pojemność naczynia. Jeszcze ciekawszą propozycję stanowi królewska patelnia Philipiak. Mające średnice aż 32 centymetrów naczynie wykonane z nierdzewnej, kwasoodpornej stali chromowo-niklowej CR-Ni 18/10 niewchodzącej w reakcje z jedzeniem doskonale nadaje się do smażenia dużych kawałków mięs czy warzyw. Ceniony producent ma w swojej ofercie ponadto małą patelnię tego typu, a także ceramiczną. Więcej informacji na ich temat znajdziemy na stronie: http://www.philipiaknaczynia.pl/pojedyncze-naczynia.

Gotowanie może sprawiać ogromną radość pod warunkiem, że odbywa się przy użyciu najlepszych naczyń dostępnych na rynku. Wybierając odpowiednią patelnię uczynimy proces smażenia bezproblemowym i już nigdy niczego nie przypalimy, unikając dzięki temu niepotrzebnych nerwów.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Piątek, 26 styczeń 2018 21:39
alexjones.pl Inne Nowy wymiar smażenia potraw