Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Cztery rzeczy, które zadbają o twoje podwórko
Kategoria: Inne   Niedziela, 11 luty 2018 08:26 Napisał

Cztery rzeczy, które zadbają o twoje podwórko

Jednym z dylematów wszystkich tych, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych, zawsze był wygląd ich podwórek czy podjazdów. Zwłaszcza, że krótko skoszony trawnik czy czysty podjazd jest tym, na co ludzie z zewnątrz zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Bo chociaż angielskie przysłowie mówi, aby nie oceniać książki po jej okładce, to jednak natura ludzka często reaguje w odwrotny sposób. Poza tym dobrze przecież utrzymać porządek przez wzgląd na własne odczucia estetyczne i komfort psychiczny.

W różnych porach roku nasze podwórka, podjazdy, trawniki, chodniki czy alejki potrzebują różnych zabiegów, aby utrzymać je w doskonałej formie. W zimie będzie to troska przede wszystkim o możliwość poruszania się nimi, w innych porach roku – aby wyglądały czysto i estetycznie. Do tego służą nam różne bardziej lub mniej nowoczesne urządzenia, bez których ciężko byłoby się obejść. Poniżej przyjrzyjmy się jedynie czterem, z pomocą których dużo łatwiej i wygodniej zadbać o porządek w naszym najbliższym otoczeniu.

1. Łopata do śniegu, czyli jak radzić sobie zimą?

W miesiącach zimowych łopata do śniegu jest zdecydowanie rzeczą niezbędną w każdym domu. Choć ostatnie lata raczej nas oszczędzały i nikt nie alarmował, że czeka nas kolejna „zima stulecia”, to śniegu jednak nigdy nie brakowało. Wszystkie zaś doniesienia o postępującym globalnym ociepleniu należy traktować ostrożnie, bo przecież jest to proces długofalowy. Nie będzie tak, że za dziesięć lat będziemy chodzić w lutym w krótkich spodniach i koszulce. Raczej dalej będziemy musieli odśnieżyć drogę do domu czy do bramy, a przy większych opadach śniegu może i samochód. W związku z tym dobrze mieć się na baczności i – jak to z kolei mówią Rosjanie, którzy bądź co bądź o zimie mają wcale niezłe pojęcie – przygotować się do spotkania zimy już latem.

2. Odkurzanie podwórka – z liści i nie tylko

Odkurzacze czy dmuchawy do liści być może nie przydadzą się zimą, ale już w innych porach roku, na przykład wiosną czy w szczególności jesienią – na pewno. Narzędzie to z reguły można regulować, wybierając właśnie albo tryb odkurzacza, albo dmuchawy – w zależności od tego, co zamierzamy robić. W powszechnym wyobrażeniu odkurzacze czy dmuchawy kojarzą się liśćmi (dlatego też pisaliśmy, że przydadzą się one zwłaszcza jesienią), ale za ich pomocą można na przykład odkurzać skoszoną trawę czy nawet śmiecie albo niewielkie gałęzie. Ręczne zamiatanie i grabienie to melodia przeszłości. Jeśli chcemy szybko i skutecznie zadbać o czystość naszego ogrodu czy podwórka, taki odkurzacz będzie na pewno bardzo przydatny.

3. Równy trawnik wizytówką domu

Równo ścięty, zielony trawnik może być wizytówką każdego domu. Coraz więcej osób chce mieć na swoim podwórku dużo zieleni w postaci dobrze zadbanego trawnika. Moda ta przyszła do nas z Zachodu, gdzie trawniki były i są wyznacznikiem dobrego smaku, a nawet zamożności czy pozycji społecznej. Poza tym są przede wszystkim bardzo przyjemnym doznaniem estetycznym, nie tylko dla właściciela domu, ale gości czy tylko przypadkowych przechodniów. Jak się okazuje, dbanie o trawnik nie musi być ciężkie i czasochłonne. W zasadzie wystarczy odpowiednia kosiarka spalinowa (na przykład popularna Husqvarna). Za pomocą bardzo szerokich regulacji (czy to poziomu ścinania trawy, czy szerokości koszenia) można względnie niewielkim nakładem pracy doprowadzić swój trawnik do wymarzonego wyglądu.

4. Zamiatarka ręczna – szybko i skutecznie

Do utrzymania naszego podwórka w czystości na pewno pomoże zamiatarka ręczna. Można oczywiście używać tradycyjnej miotły, jednak przy większych powierzchniach możemy co najwyżej nabawić się odcisków na dłoniach czy bólów rąk i pleców, a efektywność tej pracy i tak pewnie pozostawi wiele do życzenia. Na szczęście niektórzy producenci zatroszczyli się o naszą wygodę przy sprzątaniu podwórka, wypuszczając na rynek zamiatarki ręczne, czyli automatyczne urządzenia, zbierające alejek, podjazdów czy chodników różne niewielkie zanieczyszczenia i śmieci, w tym różne papierki, kapsle, niewielkie gałązki, trawę, piasek, żwir czy kamyki. Jednym z tych producentów jest Kärcher – znana i ceniona niemiecka firma, która zajmuje się produkcją systemów czyszczących, posiadająca w swojej ofercie również bogaty asortyment zamiatarek (dostępne na stronie producenta: https://www.kaercher.com/pl/home-garden/zamiatarki.html). Niewątpliwie z ich pomocą nasze podwórko czy podjazd będą wyglądały dużo lepiej, a praca włożona w osiągnięcie tego stanu będzie nieporównywalnie mniejsza niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 12 luty 2018 01:04
alexjones.pl Inne Cztery rzeczy, które zadbają o twoje podwórko