Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Jak płacić BLIK-iem? Zobacz przydatne wskazówki
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 05 luty 2018 13:05 Napisał

Jak płacić BLIK-iem? Zobacz przydatne wskazówki

Polacy cenią sobie możliwość szybkiego dokonywania płatności, dlatego BLIK cieszy się coraz większą popularnością. Wystarczy skorzystać ze smartfona, aby w ciągu kilku sekund wypłacić pieniądze z bankomatu, zapłacić za zakupy w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Jeżeli zależy Ci na wygodnych i szybkich płatnościach, sprawdź jak płacić BLIK-iem.

Zainteresowanie BLIK-iem z roku na rok rośnie. W drugim kwartale 2017 roku użytkownicy wykonali ponad 7 mln transakcji. Największym zainteresowaniem cieszą się płatności dokonywane na stronach www (61%), zaś najmniejszym – w sklepach stacjonarnych (ok. 6%). Głównym powodem korzystania z BLIK-a jest wygoda oraz brak konieczności gotówki czy karty płatniczej.

BLIK – co to jest?

BLIK to innowacyjny system, którego wprowadzenie okazało się przełomem w dokonywaniu płatności za pomocą urządzeń mobilnych. Został stworzony z myślą o użytkownikach smartfonów, którym zależy na wykonywaniu szybkich płatności w sklepach internetowych, sklepach stacjonarnych, punktach usługowych oraz wypłacie gotówki z bankomatów bez użycia karty płatniczej. Cały proces zajmuje zaledwie kilka chwil, a jest możliwy w punktach oznaczonych logo BLIK.

W praktyce BLIK jest sześciocyfrowym kodem wyświetlanym przez aplikację mobilną banku. Dzięki niemu możliwa jest akceptacja konkretnej transakcji lub wypłaty gotówki z bankomatu.

Jak płacić BLIK-iem krok po kroku

Duża wygoda i prostota płatności sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jak płacić BLIK-iem. Cała procedura sprowadza się do zaledwie kilku kroków.

Chcąc dokonywać szybkich płatności smartfonem, nie trzeba instalować żadnej dodatkowej aplikacji – wystarczy aplikacja mobilna banku, w którym posiadasz konto osobiste. Uwaga! Płatność BLIK-iem za pomocą aplikacji jest możliwa wyłącznie w tych bankach, które udostępniają taką usługę.

Aby dowiedzieć się, jak płacić BLIK-iem krok po kroku, wyjaśnimy to na przykładzie aplikacji Mobilny Portfel przeznaczonej dla klientów indywidualnych Raiffeisen Polbanku.

  1. Instalacja aplikacji mobilnej banku z funkcjonalnością BLIK
  • Jeżeli jesteś posiadaczem konta osobistego w konkretnym banku, pobierz i zainstaluj na smartfonie bankową aplikację mobilną z funkcjonalnością BLIK.
  • Dokonaj aktywacji BLIK-a, a następnie ustaw rachunek do płatności.
  • Po zatwierdzeniu możesz już korzystać z szybkich płatności.
  1. Dokonywanie płatności za pomocą smartfona
  • Wybierz sklep / punkt usługowy / bankomat oznaczony logo BLIK.
  • Dokonaj transakcji, a następnie przepisz 6-cyfrowy kod na terminalu, stronie e-sklepu, bankomacie.
  • Zatwierdź transakcję w aplikacji.

Gotowe.

Płatność BLIK-iem – czy to bezpieczne?

Jeżeli chcesz dokonywać płatności BLIK-iem, nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo transakcji. Wszystkie zakupy czy wypłaty gotówki z bankomatów są bezpieczne, ponieważ posługujesz się jednorazowym kodem. Jest on ważny zaledwie przez 2 minuty, dlatego ryzyko przejęcia kodu przez niepowołaną osobę jest zredukowane do minimum.

Wygoda i bezpieczeństwo to główne powody, dla których warto skorzystać z szybkich płatności mobilnych. Jeżeli już wiesz, jak płacić BLIK-iem za zakupy, dołącz do grona użytkowników tego systemu bankowego.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

alexjones.pl Inne Jak płacić BLIK-iem? Zobacz przydatne wskazówki