Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Pożyczka dla biznesu — gdzie uzyskać rzetelną poradę
Kategoria: Inne   Czwartek, 08 marzec 2018 00:18 Napisał

Pożyczka dla biznesu — gdzie uzyskać rzetelną poradę

Pomysł na własną firmę często wymaga nakładów finansowych. Badania pokazują, że młodzi przedsiębiorcy równie często pożyczają pieniądze na start od rodziny i przyjaciół co z instytucji bankowych. Także później, kiedy firma już działa i osiąga zyski, często potrzebne jest wsparcie na rozwój czy wdrożenie nowych rozwiązań. Tutaj także mogą pomóc banki.

Jednakże każdy, kto kiedykolwiek starał się o kredyt na działalność gospodarczą, wie, że nie jest to sprawa prosta. Banki nie są zbyt chętne do pożyczania pieniędzy przedsiębiorcom. Szczególnie jeśli ich staż rynkowy jest niewielki. Ma to pewnie związek z tym iż wiele firm nie przekracza magicznej bariery dwóch lat, kiedy do po wejściu w kompletne opłaty na rzecz ZUS często przedsięwzięcie przestaje być opłacalne.

 

Poradź się fachowca

Dlatego też, jeśli interesuje nas pożyczka dla biznesu, to naprawdę warto zasięgnąć fachowej porady u doradców kredytowych posiadających dużą wiedzę w tym zakresie. Za świetny przykład operatora bankowego może nam tutaj posłużyć firma Aconto. Jej profesjonalnie przygotowani konsultanci są w stanie w krótkim czasie wyjaśnić nam, czy w ogóle mamy szansę otrzymać kredyt na biznes? Ponieważ może się zdarzyć, że w jednym banku spełnimy warunki, aby go otrzymać a w innym już nie. Kompetentny doradca po analizie naszej aktualnej sytuacji firmowej będzie w stanie doradzić którą instytucję wybrać oraz przeprowadzić nas przez cały proces związany z pozyskaniem środków na rozwój naszego biznesu.

 

Czego najczęściej oczekują banki?

  • Prowadzenia działalności przez minimum 12 miesięcy – częstym wymaganiem jest przedstawienie wyciągu z firmowego konta bankowego za okres roku poprzedzający staranie się o dofinansowanie.
  • Zaświadczeń o niezaleganiu z opłatami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędzie Skarbowym.
  • Zabezpieczenia w postaci jakiejś nieruchomości lub ruchomości.

A co z młodymi firmami?

Firmy z niewielkim stażem najczęściej nie są w stanie spełnić powyższych warunków. Jednakże specjalnie dla nich banki często przygotowują osobne produkty. Dlatego też warto poradzić się specjalisty, który ma wiedzę na temat aktualnych ofert różnych instytucji bankowych. Dzięki temu może się okazać, że pożyczka dla firmy będzie możliwa do uzyskania, a tym samym nasze plany rozwoju będą miały szansę się ziścić.

 

Oszczędzaj czas i pieniądze

Samodzielne pozyskiwanie informacji na temat ofert bankowych i warunków otrzymania kredytu firmowego pochłania zbyt wiele cennego dla każdego przedsiębiorcy czasu. Dlatego też chętnie korzystają oni z możliwości, jakie daje konsultacja u doświadczonego doradcy. Dzięki temu można także uniknąć kosztownych błędów związanych z nieznajomością branży bankowej.

Pożyczka dla firmy to zawsze przedsięwzięcie złożone, jednak jeśli nie będziemy go przeprowadzać sami może się okazać, że będzie ono prostsze, niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Możliwości są szerokie jednakże ważne, by mieć odpowiednie wsparcie, które nas przez nie przeprowadzi. Naprawdę warto radzić się wyspecjalizowanych doradców operatorów bankowych.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Pożyczka dla biznesu — gdzie uzyskać rzetelną poradę