Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Kursy księgowości online - sprawdź, dlaczego warto brać w nich udział
Kategoria: Inne   Czwartek, 08 marzec 2018 00:31 Napisał

Kursy księgowości online - sprawdź, dlaczego warto brać w nich udział

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę, ale nie masz czasu i możliwości dojeżdżać na kurs? Wiesz, czego chcesz się uczyć, ale nie lubisz obcować z innymi ludźmi? Postaw na kursy online, zdobądź kwalifikacje i wejdź na ścieżkę kariery.

Czy kursy online są lepsze od stacjonarnych?

 

Pod względem merytorycznym nie ma to znaczenia. Przygotowanie kursu stacjonarnego i zdalnego pochłania tyle samo czasu i, jeśli mowa o tej samej tematyce, wymaga przygotowania takich samych materiałów. Natomiast kursy online mają przewagę nad stacjonarnymi pod kilkoma innymi względami:

- Brak konieczności dojazdów to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Kursy stacjonarne organizowane są najczęściej w większych miastach. Mieszkańcy małych miasteczek i wsi skazani są na dojazdy, za które muszą płacić. W zależności od czasu trwania kursu dojazdy mogą pochłonąć od 20 do nawet 50% czasu kursu ogółem.

- Atrakcyjna cena. Wynika ona z niższych kosztów organizacji kursu, braku wynajmowanych pomieszczeń, wynagrodzenia wykładowców, kosztów zapewnienia odpowiedniego sprzętu multimedialnego.

- Indywidualny tok nauki. Ten punkt najbardziej cenią sobie osoby, które nie mają dość czasu, by brać udział w kursach stacjonarnych. Kurs internetowy daje możliwość przyswajania wiedzy wtedy, kiedy ma się na to czas i w takim tempie, jaki jest najbardziej odpowiedni dla danej osoby.

 

Kto może wziąć udział w kursie internetowym?

 

Teoretycznie kursy adresowane są do wszystkich chętnych poszerzać wiedzę. Jednak potencjalny kursant powinien sobie szczerze odpowiedzieć na pytanie, czy potrafi zaplanować sobie czas nauki i ściśle trzymać się harmonogramu, czy ma dość samozaparcia i samodyscypliny. Wbrew pozorom nie każdy nadaje się do tego, by uczyć się bez nadzoru kogoś z zewnątrz.

 

Ile kosztuje kurs internetowy?

 

Ceny kursów online są bardzo zróżnicowane. Zależą nie tylko od tematyki samego kursu, ale także objętości materiału oraz tytułu, jaki można uzyskać, kończąc kurs. Nietrudno zgadnąć, że kursy księgowości będą droższe niż kursy składania origami. Na ogół za kurs jego uczestnik musi zapłacić sam. Wyjątkiem są sytuacje, w których organizator kursu widnieje w rejestrze instytucji szkoleniowych Urzędu Pracy. W takim wypadku osoby zarejestrowane jako bezrobotne mogą ubiegać się o dofinansowanie do takiego kursu lub całkowity zwrot kosztów. Osoby szukające kursów księgowości znajdą takie (z możliwością dofinansowania) na stronie www.kik.edu.pl.

 

Czy warto zainwestować w internetowy kurs księgowości?

 

Przede wszystkim warto odróżnić inwestycję od wydatku. Wydatek się nie zwróci, inwestycja jak najbardziej. Jeśli wiążemy swoją przyszłość z księgowością, czujemy, że mamy potencjał i w tym zawodzie świetnie się sprawdzimy, to taka inwestycja jak najbardziej ma sens. Trzeba jednak pamiętać, że księgowy nie zajmuje się głównie wprowadzaniem danych do programu księgowego. To osoba, która musi na bieżąco uzupełniać wiedzę, łatwo poruszać się w gąszczu przepisów podatkowych, być skrupulatna, dokładna i empatyczna. To ostatnie nie jest tak błahe, jak mogłoby się wydawać. Księgowy to dziś bardziej doradca podatkowy, osoba, która umie podpowiedzieć, jaka forma prowadzenia działalności i opodatkowania będzie najbardziej opłacalna, wie, co można wrzucić w koszty prowadzenia firmy, a za co trzeba zapłacić z własnej kieszeni, potrafi znaleźć wyjście z najbardziej zawiłej sprawy księgowo-podatkowej. W zamian można liczyć na całkiem godziwe wynagrodzenie. Dobry księgowy nigdy nie będzie narzekał na brak pracy i stałych klientów.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)alexjones.pl Inne Kursy księgowości online - sprawdź, dlaczego warto brać w nich udział