Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Nauka za pomocą fiszek – czy jest skuteczna?
Kategoria: Inne   Czwartek, 10 maj 2018 16:57 Napisał

Nauka za pomocą fiszek – czy jest skuteczna?

Fiszki to pomoce naukowe, które występują w dwóch wariantach: tradycyjnym (papierowym) i multimedialnym (elektronicznym). Wykorzystuje się je do nauki różnych zagadnień – słówek z języków obcych, dat historycznych, nazwisk znanych postaci, nazw miejsc i krain geograficznych. Zalety fiszek to: efektywność i szybkość przyswajania nowych informacji.

Fiszki to pomoce naukowe w formie kartonika lub karteczki ze słówkami datą historyczną lub innym zagadnieniem na awersie i objaśnieniem lub tłumaczeniem na rewersie. Stanowią one preferowana formę nauki przez wzrokowców – osoby z rozwiniętą inteligencją intelektualno-przestrzenną.

Fiszki multimedialne czy tradycyjne – jakie wybrać?

Fiszki tradycyjne mają postać małych karteczek lub kartoników ze słówkiem lub datą historycznej na awersie i ich objaśnieniem na rewersie. Ich przygotowanie jest czasochłonne, dlatego znacznie lepszą opcją jest zdecydowanie się na fiszki multimedialne (elektroniczne). Dzięki nim można stale poszerzać zasób swojego słownictwa np. podczas korzystana z komunikacji miejskiej. Poza tym fiszki z Fiszkoteka.pl to rozwiązanie zalecane osobom zapominalskim, gdyż nie musimy się obawiać o to, że zapomnimy o swoim zestawie fiszek. Zaletą fiszek multimedialnych jest również ich dostępność oraz bezpłatny dostęp, który umożliwia aplikacja do nauki Fiszkoteka.

Fiszki – jak z nich korzystać?

Zarówno fiszki tradycyjne, jak i fiszki elektroniczne są dobrym rozwiązaniem dla wzrokowców. Można się w nich uczyć zarówno w domowym zaciszu, jak i w miejscach publicznych. Za pomocą fiszek można w szybki i efektywny sposób nauczyć się: słówek z języka obcego, układu okresowego pierwiastków, trudnych słówek, wzorów matematycznych, ważnych dat i wydarzeń historycznych, a także nazwisk znanych osób.

Fiszki – wady i zalety

Fiszki są pomocami naukowymi przeznaczonymi do samodzielnego przyswajania nowych informacji. Ich zaletą jest efektywność, praktyczność i szybkość w nauce. Ponadto korzystanie z fiszek w aplikacji mobilnej pozwala na dostosowanie programu nauki do swojego poziomu, a także na kontrolowanie swoich postępów w nauce. Jednakże metoda nauki za pomocą fiszek wymaga sumienności, systematyczności i zaangażowania, co może stanowić poważną przeszkodę dla wielu osób. 

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Nauka za pomocą fiszek – czy jest skuteczna?