Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Na jakie wynagrodzenie może liczyć opiekunka seniorów w Niemczech?
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 14 maj 2018 08:08 Napisał

Na jakie wynagrodzenie może liczyć opiekunka seniorów w Niemczech?

Kwestia wynagrodzenia, jakie ma otrzymać opiekunka seniorów w Niemczech jest zazwyczaj bardzo zindywidualizowana. Wiele zależy bowiem od takich czynników jak: posiadane doświadczenie zawodowe, zakres wykonywanych obowiązków, bądź stopień posługiwania się językiem niemieckim.

Indywidualne warunki zatrudnienia

Nie można też zapominać o indywidualnych warunkach zatrudnienia, gdyż na przykład kiedy dana opiekunka nawiązuje umowę z firma opiekuńczą CareWork, to liczyć może na umowę skonstruowaną wprost pod ofertę. Na takiej też podstawie ustalane jest późniejsze wynagrodzenie. Na stronie firmy, znajdującej się pod adresem carework.pl można znaleźć kwoty wynagrodzenia, obejmujące także specjalne dodatki i premie. Nie ulega więc wątpliwości, że lepiej współpracować z firmą, niż szukać zatrudnienia „na czarno” bądź „na własną rękę”.  Im więcej zaś umiejętności posiada opiekunka oraz im większy będzie zakres wykonywanych przez nią obowiązków, to na tym większe wynagrodzenie może ona liczyć.

Sprawdź również: Carework – opieka Niemcy

Całkowity koszt wynagrodzenia

Na całkowity koszt wynagrodzenia opiekunki wpływają również dodatkowe premie. Jeżeli na przykład opiekunka zajmuje się chorym seniorem to jej pensja będzie większa, ze względu na to, że poza pielęgnacją będzie też ona sprawować opiekę medyczną nad starszym klientem. Aktualnie, przeciętne zarobki opiekunki wahają się pomiędzy 950 a 1600 euro. Na tak duży rozstrzał cen wpływają: możliwości pracodawcy, zakres obowiązków i umiejętności opiekunki. Dlatego też warto współpracować z firmą CareWork, gdyż tam można spodziewać się wynegocjowania dobrych warunków płacowych z rodziną klienta. Wysokość pensji zależy od samej opiekunki. Im większy będzie ich staż pracy oraz lepsza znajomość języka niemieckiego, tym lepsze otrzymają wynagrodzenie, wraz z dodatkowymi premiami. Każda opiekunka powinna wobec tego dobrze zastanowić się nad tym, jakie chce otrzymywać zarobki i ciągle podnosić swoje umiejętności zawodowe. Dzięki temu można rzeczywiście sporo zyskać i cieszyć się doskonałymi warunkami płacowymi.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 14 maj 2018 11:15
alexjones.pl Inne Na jakie wynagrodzenie może liczyć opiekunka seniorów w Niemczech?