Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Kurierze, pamiętaj o ubezpieczeniu
Kategoria: Inne   Sobota, 19 maj 2018 14:17 Napisał

Kurierze, pamiętaj o ubezpieczeniu

Pośpiech, stres, wiele godzin za kierownicą – jeśli jesteś kurierem, dobrze wiesz, o czym mowa. Na szczęście coraz większą wiedzą o specyfice twojej pracy mogą się pochwalić specjaliści z firm sprzedających polisy dla kurierów.

Jak wynika z analizy rynku KEP (tzn. przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych), łączna liczba kurierów w Polsce wynosi obecnie ponad 20 tysięcy (źródło: https://www.logistyka.net.pl/bank-wiedzy/wiesci-z-gs1/item/download/79511_94a25ce2b02d676e8fde769281853315). Tak liczna grupa osób z pewnością zasługuje na polisę przygotowaną z myślą o ich obowiązkach zawodowych. Wiedzą o tym przedstawiciele firm specjalizujących się w ubezpieczeniach niestandardowych: na rynku zachodnim popularność courier insurance rośnie z roku na rok.

To trzeba wiedzieć

Zakres ochrony przewidzianej w ramach ubezpieczenia dla kuriera zależy od indywidualnych preferencji klienta. Przykładowo brytyjska firma Insurance Factory umożliwia kurierom wykup polisy chroniącej przewożone towary czy pojazd służbowy. Wysokość stawki będzie zależała m.in. od rodzaju przesyłki oraz typu samochodu, którym je dostarczasz (ubezpieczyciel weźmie pod uwagę masę pojazdu, a także jego przebieg i rocznik). W polskich warunkach kurierzy mogą korzystać z ubezpieczeń dobrowolnych, np. ubezpieczenia pojazdów kurierskich (obowiązkowe OC zwykle okazuje się niewystarczające). Poszukiwanie najkorzystniejszej oferty ułatwiają internetowe porównywarki cen.

Dlaczego warto

Dobre ubezpieczenie kurierskie ochroni ciebie, pojazd służbowy oraz przewożone nim paczki, dając przy tym pewność, że żadna sytuacja losowa nie nadszarpnie twojego budżetu. Dzięki polisie, w razie kolizji lub stłuczki to ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy pojazdu. Jego zmartwieniem jest również wypłacenie odszkodowania za zniszczony lub skradziony towar. Co więcej, po wykupieniu polisy będziesz mógł liczyć na to, że jeśli dojdzie do wypadku, to ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty ewentualnego leczenia.

Polisa przygotowana przez specjalistów znających branżę kurierską pozwala kurierom skupić się na wykonywaniu obowiązków. Być może już niedługo ubezpieczenia niestandardowe staną się ważnym elementem naszego rodzimego rynku.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

alexjones.pl Inne Kurierze, pamiętaj o ubezpieczeniu