Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Bezpieczna podróż przyszłej mamy
Kategoria: Inne   Sobota, 19 maj 2018 14:20 Napisał

Bezpieczna podróż przyszłej mamy

Z roku na rok przyszłe mamy coraz chętniej aktywnie spędzają wakacje z rodziną. Ciąża nie jest już przeszkodą do podróżowania po całym świecie. Najważniejsze to zachować we wszystkim zdrowy rozsądek. Czy ubezpieczenie turystyczne obowiązuje w podróży również kobiety w ciąży?

Jak wynika z Raportu podróżnika 2018 przygotowanego przez travelplanet.pl, najpopularniejszym okresem pobytu Polaków na urlopie jest wyjazd na 7 dni – w 2017 roku zdeklarowało tak aż 71,74% ankietowanych (źródło: https://www.travelplanet.pl/blog/wp-content/uploads/raport-podroznika-2018-travelplanet-pl.pdf). Zarówno taki wyjazd, jak i dłuższy, dla kobiety w zaawansowanej ciąży może stanowić ryzyko, dlatego warto każdą podróż skonsultować z lekarzem prowadzącym. Jeśli nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, to należy pamiętać o jeszcze jednej istotnej kwestii.

Ubezpieczenie turystyczne a ciąża?

Niestety podczas przebywania poza granicami kraju jakakolwiek pomoc medyczna jest w pełni płatna. Dlatego warto przed podróżą zainwestować w polisę turystyczną, która  pokrywa wszystkie ewentualne koszty opieki medycznej. Niektórzy ubezpieczyciele wymagają w Polsce dokupienia dodatkowego pakietu oferującego pokrycie odpłatności związanych z porodem lub leczeniem ze względu na ciążę w czasie naszej podróży. Na europejskim rynku ubezpieczeń funkcjonują też takie firmy, jak Insurance Choice, oferujące możliwości indywidualnego dostosowania warunków polisy travel insurance with medical conditions do potrzeb klientów–podróżników, w tym i kobiet w ciąży.

Obszar obowiązywania ubezpieczenia 

Warto sprawdzić przed wyjazdem, czy w naszej polisie została zamieszczona informacja o ciąży. Tylko wówczas zostaną pokryte wszystkie ewentualne koszty związane z ciążą, porodem i opieką nad dzieckiem, oczywiście do wysokości sumy gwarantowanej. Opłaty za leczenie to istotny element ubezpieczenia, ale dla turystów dostępne są również pakiety: NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków), OC w życiu prywatnym (od odpowiedzialności cywilnej) oraz ochrona bagażu od kradzieży, zniszczenia czy zgubienia.

Ubezpieczenia turystyczne można zawierać tylko na czas trwania podróży, przez co ceny tych polis sięgają często jedynie kilkunastu złotych, a pozwalają się ochronić przed nawet tysięcznymi kosztami leczenia oraz porodu za granicą.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 20 czerwiec 2018 11:09
alexjones.pl Inne Bezpieczna podróż przyszłej mamy