Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Do czego najczęściej używamy tabletów? Kilka ciekawych statystyk
Kategoria: Inne   Sobota, 19 maj 2018 14:23 Napisał

Do czego najczęściej używamy tabletów? Kilka ciekawych statystyk

Tablet to popularne urządzenie mobilne, które popularnością ustępuje prawdopodobnie tylko wszechobecnym smartfonom. Do czego jednak tak naprawdę wykorzystywane są te mobilne gadżety i jak wiele czasu spędzamy każdego dnia na ich użytkowaniu?

Z tabletu możemy korzystać na różnorakie sposoby. Urządzenie to może nam pomagać zarówno w pracy, jak i w organizacji rozrywki w czasie wolnym. Do czego zatem ich częściej używamy?

Tablety społecznościowe


Odpowiedź pewnie nie zdziwi nikogo, kto ma tablet, bądź regularnie ma okazje widzieć kogoś, kto z niego korzysta. Według badań, najczęstszym zastosowaniem tabletów jest przeglądanie social mediów, takich jak Facebook czy Instagram. Popularne jest też oglądanie różnego rodzaju filmów zamieszczonych w Sieci – ten sposób wykorzystania tabletu zdaje się być coraz popularniejszy, o czym świadczą chociażby statystyki z badań przeprowadzonych na terenie Stanów Zjednoczonych (źródło: https://www.statista.com/topics/3125/mobile-tablet-usage/). Tamtejsi analitycy bowiem przewidują, że w ich kraju do roku 2020 aż 124 miliony osób regularnie będzie oglądać na tabletach filmy, co stanowić będzie wzrost w porównaniu z rokiem 2016, kiedy to takich osób naliczono 107,2 mln.

Jak długo korzystamy?


Poza przeglądaniem social mediów i oglądaniem wideo, tablet coraz częściej pełni jeszcze jedną istotną funkcję – zakupową. Okazuje się, że rośnie liczba zakupów internetowych przeprowadzonych z poziomu tego urządzenia. Za przykład mogą ponownie posłużyć statystyki z USA, czyli kraju, gdzie tablety są szczególnie powszechne – w roku 2016 aż 58% zakupów zrobionych w Sieci dokonywanych było właśnie przy pomocy tego urządzenia.

Jak widać, użytkownicy tabletów znajdują dla nich coraz więcej zastosowań, co z kolei przekłada się na średnią ilość czasu przeznaczanego dziennie na ich użytkowaniu. W 2017 było to już 91 minut, czyli dokładnie o kwadrans więcej niż w roku 2014. W związku z rosnącą liczbą zastosowań tabletów, rośnie też zapotrzebowanie na różne związane z nimi usługi. Za przykład może posłużyć tu brytyjska firma Gadget Cover, oferująca nietypowe ubezpieczenie gadget insurance, chroniące polisą mobilne urządzenia elektroniczne. 

Chociaż rośnie ilość czasu przeznaczanego na korzystanie z tabletów, nie zmienia się główna przyczyna ich używania, czyli przeglądanie social mediów. Coraz częściej jednak pojawiają się nowe, zyskujące na popularności zastosowania, czego dowodzi rosnąca rzesza zwolenników tabletowych zakupów.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Do czego najczęściej używamy tabletów? Kilka ciekawych statystyk