Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Zarabiaj spokojnie na taksówce
Kategoria: Inne   Sobota, 19 maj 2018 14:29 Napisał

Zarabiaj spokojnie na taksówce

Ubezpieczenia przeznaczone dla osób wykonujących działalność zarobkową przy pomocy samochodów (szczególnie taksówkarzy) to zmora – na rynku nie brakuje ofert drogich i nieprzystosowanych do realiów działalności, dla której są oferowane. Na szczęście nie jest to regułą.

Taksówkarze jako grupa zawodowa są szczególnie narażeni na możliwość uszkodzenia samochodu – zarówno z zewnątrz, przez innych uczestników ruchu, jak i wewnątrz, przez pasażerów. Większość tego typu sytuacji generuje nie tylko koszty (i to niemałe), a także wyłącza samochód z użytkowania na co najmniej kilka godzin. Oznacza to oczywiście dalsze straty finansowe – standardowe ubezpieczenie nie zrekompensuje takich przykrych sytuacji.

Wybierz z głową

Chociaż na rynku ubezpieczeń, szczególnie motoryzacyjnych, panuje ogromna konkurencja, to wciąż można natknąć się na oferty mało atrakcyjne. Bywają one nie tylko drogie (czasami nawet kilkukrotnie droższe niż te konkurencyjne!), ale przede wszystkim zawierają niezwykle długą listę wykluczeń, która może uniemożliwić nam skorzystanie z wykupionej ochrony niemal w każdej sytuacji. Przede wszystkim zatem powinniśmy się skupić na wyborze oferty, która nie tylko zapewni nam całodobową ochronę (w końcu praca taksówkarza nieraz charakteryzuje się nie do końca stałymi godzinami jej wykonywania). Warto rozważyć też przedsiębiorstwo, które umożliwia opłacenie ubezpieczenia w comiesięcznych ratach – takie rozwiązanie może okazać się bardzo atrakcyjne finansowo w świetle tego, że standardowe ubezpieczenie OC najczęściej można opłacić co najwyżej w dwóch ratach. Tego typu opcje oferuje na przykład pakiet taxi insurance brytyjskiego ubezpieczyciela Taxi Insurer.

Szeroki zakres ochrony

Przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia dobrze zwrócić uwagę na takie aspekty, jak rekompensata w przypadku kradzieży pojazdu, a także jego uszkodzenia (szczególnie w wypadku pożaru lub podpalenia). Tego typu zdarzenia, choć z pewnością rzadkie, z reguły nie są objęte polisą, a utrata narzędzia pracy może odbić się bardzo niekorzystnie na naszym budżecie. Jeśli możliwość objęcia taksówki dodatkową ochroną w wyżej wymienionym zakresie będzie kosztować nas niewiele więcej, to zdecydowanie warto zainteresować się bardziej rozbudowaną opcją.

Niełatwo znaleźć dobrą polisę ubezpieczeniową dla taksówki – warto jednak zorientować się, co proponują ubezpieczyciele i przejrzeć wiele ofert. W końcu uda się wyszukać taką, która będzie korzystna.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 20 czerwiec 2018 11:04
alexjones.pl Inne Zarabiaj spokojnie na taksówce