Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Biała herbata - idealna na wakacyjne upały
Kategoria: Inne   Wtorek, 22 maj 2018 06:13 Napisał

Biała herbata - idealna na wakacyjne upały

W upalne dni należy pić dużo płynów, które powstrzymają odkładanie się wody w organizmie. Na rynku istnieje wiele napojów, po które można sięgnąć zamiast wody. Jednak warto pamiętać, że najlepsze są naturalne produkty, których picie przyniesie dodatkowe korzyści. Jednym z takim napojów jest biała herbata.

Biała herbata - najszlachetniejsza odmiana naparu

Napój ten pochodzi z Chin i była pita na dworach oraz w bogatych domach. Znacznie się różni od zwykłych herbat, chociażby ze względu na inny rodzaj produkcji, a dzięki temu posiada więcej wartości odżywczych.

Białą herbatę wytwarza się z młodych listków i pąków, tylko z górnych gałązek herbacianych. To dzięki temu biała herbata ma słodki i delikatny smak, a także posiada mniejszą ilość teiny.

Jej ogromnym atutem jest także to, że zawiera jeszcze większą ilość antyoksydantów w porównaniu  z herbatą zieloną czy czarną.

Dlaczego warto pić biała herbatę podczas upałów?

Picie białej podczas upałów, przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim poprawia wygląd skóry, zwiększając odporność skóry na działanie promieni UV. Co też ważne, opóźnia procesy starzenia i wygładza cerę.

Biała herbata świetnie smakuje podana nie tylko na ciepło, ale także na zimno. Można dodać do niej maliny lub mniejsze leśne owoce, które podczas upałów dostarczą wszystkich niezbędnych mikroelementów. Świetnie się też do tego nadadzą liście mięty.

Napar z białej herbaty można też pić po ciężkim wysiłku fizycznym np. na dworze, ponieważ picie jej obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę serca. Herbata mrożona – idealna na upalne dni!

Biała herbata idealna na grilla

W wakacje bardzo popularną formą spędzania czasu jest grillowanie w gronie przyjaciół oraz rodziny. Spożywamy wtedy bardzo dużą ilość niezdrowych tłuszczy, a picie białej herbaty do takiego posiłku zdecydowanie obniży poziom cholesterolu.

Jednak warto pamiętać, że jak każda herbata, biała również zawiera kofeinę. Kupując tę z niższej półki od niesprawdzonych producentów, ryzykujemy, że posiada jej zbyt dużo i w nienaturalny sposób będzie pobudzać nasz organizm - a co za tym idzie podnosi się poziom kortyzolu, hormonu odpowiedzialnego za stres. A wakacje to zdecydowanie czas odpoczynku więc i w takim okresie warto stosować zdrowy rozsądek.

Jeżeli interesują Cie inne właściwości białej herbaty (lub jej innych odmian), zajrzyj na www.herbata.info!

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Biała herbata - idealna na wakacyjne upały