Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne 9 praktycznych porad, by pokochać siebie.
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 11 czerwiec 2018 10:20 Napisał

9 praktycznych porad, by pokochać siebie.

Szacunek i miłość do siebie samego jest wynikiem ciężkiej pracy nad sobą.

Najważniejsze, aby nie spodziewać się, że stanie się to szybko. Proces akceptacji siebie i wzbudzenie uczucia miłości do siebie zajmą trochę czasu. Jeśli ten brak akceptacji trwał zbyt długo, byłoby naiwnością spodziewać się, że proces ten dokona się błyskawicznie, np. w jedną noc lub w tydzień.

Jednak można zauważyć pierwsze drobne pozytywne wyniki pracy nad sobą już od pierwszych dni. Jeśli tylko naprawdę zechcesz nauczyć się pokochać siebie i jesteś gotów podjąć w tym celu konkretne kroki, wkrótce zauważysz niesamowite zmiany.

  1. Znajdź prawdziwą przyczynę dlaczego nie lubisz siebie. Dobry psycholog za pomocą kilku sesji pomoże ci znaleźć przyczynę i rozwiązać problem. Tu radziłabym nie oszczędzać i nie wydawać pieniądzy na pseudo-coachów, a zamiast tego poświęcić czas na znalezienie profesjonalisty. Z pewnością będzie to bardziej efektywne od użalania się latami nad sobą i postrzegania siebie jako ofiary braku miłości ze strony rodziców bądź zrzucania winy na to, że świat jest tak niesprawiedliwy wobec ciebie.
  2. Przestań  się porównywać z innymi. Jesteś wyjątkową osobą, znajdź swoje mocne strony i bądź trendsetterem w swoich kręgach. Porównuj się z tobą wczorajszym, chwal się za sukcesy i ciesz się swoim rozwojem.
  3. Zasługujesz na miłośc. Większość kobiet żyje z przekonaniem, że na miłość trzeba zasłużyć. Przyczyna tkwi w tym, że nasi rodzice chwalili nas za konkretny wynik lub osiągnięcia. Mamy to tak zakodowane w podświadomości, że teraz przez całe życie staramy się również "zasłużyć" na miłość, rezygnujemy z własnych potrzeb i szczęścia na rzecz ofiarnej miłość do dzieci, do męża, do pracy.

Kochaj siebie po prostu za to, że jesteś.

  1. Dziękuj. Za wszystko co masz, na codzień.
  2. Zdrowo jedz. Smaczna pizza w nocy czy kilogramy szkodliwego smażonego jedzenia z alkoholem – to  nie wyraz miłości do siebie. Zadbasz w ten sposób jedynie o przyrost masy ciała i gorsze samopoczucie.
  3. Ulubiona praca. Szczęśliwy człowiek to ten, który idzie do pracy z uśmiechem. Często ludzie stają przed dylematem, czy wybrać pracę nie dającą satysfakcji, ale dobrze płatną, czy taką którą lubimy, ale za grosze. Jest ogrom ludzi, który zarabia dobre pieniądze, wykonując jednocześnie pracę, która przynosi radość. Myślę, że ty też sobie poradzisz.
  4. Toksyczne relacje, z którymi czas się rozstać. To wszelkie relacje, w których czujesz się źle. Rozejrzyj się uważnie na boki, aby zorientować się, kto czerpie od ciebie energię nie dając nic w zamian. Może to być koleżanka, która udziela nieszczerych rad i nieproszona wtrąca się we wszystko. Lub druga połówka, która lubi mówić ci "prawdę", upokarzając cię słowkami. Nikt nie lubi słuchać „prawdy”, która rani i poniża, szczególnie gdy się o nią nie prosił. To nic innego jak naruszanie osobistych granic człowieka oraz próba dominacji nad nim poprzez zadawanie bólu.
  5. Uświadom sobie, czego naprawdę pragniesz. Staraj się zrozumieć siebie, zapomnij o tym co jest modne lub prestiżowe. Przypomnij sobie, czego naprawdę chcesz. Nie rodzice, nie społeczeństwo, a właśnie ty! Wypisz szczerze na kartce swoje pragnienia i postaraj się drobnymi krokami realizować je, mając wciąż przed oczyma cel, który cię inspiruje.
  6. Kochajsiebie, bo jesteś tego warta .

 

Autorką artykułu jest Olga Vergun, właścicielka sklepu erotycznego  Kochajsiebie.pl

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 12 lipiec 2018 12:15
alexjones.pl Inne 9 praktycznych porad, by pokochać siebie.