Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Czym jest transport drobnicowy?
Kategoria: Inne   Piątek, 22 czerwiec 2018 08:40 Napisał

Czym jest transport drobnicowy?

Polskie firmy transportowe przyjmują różne zlecenia, jednak najczęściej dotyczą one transportu drobnicowego. Czym jest transport tego typu? Co go cechuje?

Międzynarodowy i krajowy transport drobnicy

Mianem ładunków drobnicowych określa się towary, które są zapakowane w opakowania jednostkowe lub zbiorcze. Możliwe jest ich wyodrębnienie spośród całej jednostki ładunku oraz połączenie pojedynczych przesyłek w jeden zbiorowy ładunek. Określenie „drobnicowy” może być zatem mylące, gdyż tym słowem określa się towary o różnych gabarytach.

Międzynarodowy transport drobnicy z reguły obejmuje ładunki o niewielkiej masie jednostkowej i różnorodnych kształtach oraz opakowaniach. Ze względu na to, że ładunki tego typu wyróżniają się rozproszeniem nadawców i odbiorców, firmy transportowe często decydują się na przeładunki. Są one dość niebezpieczne, gdyż zwiększają ryzyko uszkodzenia przesyłki. W firmach takich jak Mat Logistic aż 98 procent wszystkich ładunków drobnicowych dostarcza się bez przeładunków, dzięki czemu odbiorcy otrzymują przesyłki w nienaruszonym stanie.

Jakie są rodzaje ładunków drobnicowych?

Ładunki drobnicowe przewożone w ramach oferty https://www.matlogistic.pl/oferta/transport-miedzynarodowy/ obejmują towary zapakowane w kartony, skrzynki, worki, beczki, butle, klatki itp. Efektywność transportu drobnicy jest zwiększana poprzez jednostkowanie, czyli tworzenie jednej jednostki ładunkowej z wielu opakowań. Do tego celu wykorzystuje się głównie kontenery oraz europalety. Odbiór ładunku drobnicowego odbywa się o każdej godzinie, co odróżnia działanie firm transportowych od firm kurierskich. Transport organizuje się w taki sposób, by czas jego odbioru dopasować do terminu gotowości ładunku do wysyłki.

Gdzie trafiają transporty drobnicy z Polski?

Towary z Polski trafiają zarówno do Europy Zachodniej, jak i Wschodniej. Najczęstsze są transporty drobnicy do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Skandynawii. Ładunki są wysyłane również do Czech i na Słowację. Dużym zainteresowaniem cieszą się: polska żywność, części do samochodów, artykuły z tworzyw sztucznych, kosmetyki i artykuły perfumeryjne. Dodatkowo położenie geograficzne Polski sprawia, że przez kraj przebiegają główne trasy transportowe, co sprawia, że liczne ładunki drobnicowe są przeładowywane i dystrybuowane do odbiorców w różnych częściach Europy. Sprzyjają temu doskonale przygotowane centra logistyczne i magazyny, które ułatwiają pracę firmom oferującym transport lądowy.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Czym jest transport drobnicowy?