Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Pożyczka online – kiedy warto po nią sięgnąć?
Kategoria: Inne   Wtorek, 03 lipiec 2018 11:24 Napisał

Pożyczka online – kiedy warto po nią sięgnąć?

Pożyczki online to w dzisiejszym świecie instrument finansowy, który na stałe wpisał się w ofertę firm pozabankowych. Takie świadczenie możemy otrzymać zarówno w banku, jak i w instytucji pożyczkowej. Długi termin spłaty, dodatkowe bonusy czy pierwsza pożyczka za darmo, to tylko część zalet pożyczek online, które sprawiają, że konsumenci sięgają po nie coraz chętniej.

Czy pożyczkę online należy brać wtedy, gdy wydaje nam się, że jej potrzebujemy? Odpowiedź brzmi: nie zawsze. To, czy zdecydujemy się po nią sięgnąć, powinno zależeć od stanu naszych finansów, od tego, na co planujemy przeznaczyć pozyskane środki i od tego, czy będzie nas stać na terminową spłatę zaciągniętego zobowiązania

Pożyczka online – kiedy warto?

Pożyczka online to dobre rozwiązanie dla tych klientów, którzy nie mogą lub nie chcą iść po kredyt do banku. Z pożyczki online warto skorzystać wtedy, gdy pilnie potrzebujemy środków finansowych na pokrycie tych wydatków, które nie mogą czekać. Może to być opłacenie rachunków za prąd czy wodę, uiszczenie czynszu za wynajem lokalu do wspólnoty mieszkaniowej, naprawa samochodu (zwłaszcza jeśli potrzebujemy go do pracy), zakup kursu, który podniesie nasze kwalifikacje i pozwoli znaleźć lepszą posadę etc.

Jeśli nie mamy oszczędności i nie zadbaliśmy odpowiednio wcześniej o stworzenie poduszki finansowej, to pożyczka online przyda nam się zwłaszcza wtedy, gdy niespodziewanie pojawią się nadprogramowe wydatki (a takie pojawią się prędzej czy później).

Pożyczkę online możemy przeznaczyć na dowolny cel, niezależnie od tego, czy jest to remont mieszkania, zorganizowanie rocznicy czy sfinansowanie weselnych wydatków.  Pożyczka online może okazać się dobrą inwestycją również wtedy, gdy dzięki niej kupimy taniej jakiś produkt czy wykupimy egzotyczne wakacje. Żeby skorzystać z takich ofert, pieniądze musimy mieć „tu i teraz”, inaczej okazja „przejdzie nam koło nosa” i finalnie poniesiemy koszty większe niż wówczas, gdybyśmy skorzystali z promocji.

Pożyczka online to nie tylko sposób na uporanie się z przejściowymi kłopotami finansowymi, lecz również możliwość pozyskania dodatkowego kapitału np. na rozwój przedsiębiorstwa. Pożyczka online może się bowiem okazać opłacalną metodą zwiększenia dochodów firmy, zwłaszcza w początkowym okresie jej istnienia na rynku. Dzięki pożyczce online możemy wypromować nasz biznes, pozyskać nowych klientów albo opłacić faktury.

Pożyczkę online warto wziąć wtedy, gdy w niedługim czasie spodziewamy się pewnego zastrzyku gotówki, który pozwoli nam spłacić takie zobowiązanie.

To, na co wydamy pieniądze, zależne jest tylko od nas, bowiem celu, na który planujemy przeznaczyć przyznane środki nie musimy umieszczać we wniosku o pożyczkę online.

Pożyczka online – kiedy jej nie brać?

Mimo wielu zalet, pożyczka online nie jest produktem pozabankowym dla każdego. Jedną z sytuacji, w których lepiej zrezygnować z jej zaciągnięcia, jest posiadanie aktualnych zadłużeń, których jeszcze nie spłaciliśmy. Ratowanie się w tej sytuacji pożyczką to przejaw skrajnej nieodpowiedzialności finansowej i najlepszy sposób na to, by wpaść w spiralę zadłużenia. Jeśli mimo ryzyka chcemy zdecydować się na taki krok, to skupmy się na ofercie tych instytucji w których pierwsza pożyczka jest za darmo (dzięki temu unikniemy kolejnych wydatków). Trzeba jednak pamiętać, że i taką darmową pożyczkę będziemy musieli spłacić (jeśli spóźnimy się z tym choć o jeden dzień, to zostaną nam naliczone dodatkowe opłaty, które przyjdzie nam pokryć z własnej kieszeni).

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Pożyczka online – kiedy warto po nią sięgnąć?