Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Automatyka i pneumatyka siłowa według Air-Com
Kategoria: Inne   Piątek, 03 sierpień 2018 04:26 Napisał

Automatyka i pneumatyka siłowa według Air-Com

Rynek siłowników w Polsce ma się bardzo dobrze i zdecydowanie wyróżnia się spośród innych sektorów automatyki przemysłowej. Zdecydowana większość przedsiębiorstw zajmująca się produkcją i dystrybucją tego rodzaju urządzeń to małe i średnie firmy z wieloletnim doświadczeniem. Jednym z takich przedsiębiorstw jest firma Air-Com z siedzibą główną we Wrocławiu.

Wszechstronne zastosowanie siłowników

Siłowniki pneumatyczne to obecnie powszechnie wykorzystywane urządzenia nie tylko w przemyśle ciężkim oraz lekkim, ale również w wielu obszarach codziennego życia każdego człowieka. Czynnikiem napędzającym siłowniki pneumatyczne jest w stu procentach powietrze. Urządzenia te zmieniają energię sprężonego powietrza w energię mechaniczną. Siłowniki pneumatyczne to elementy wykonawcze wykorzystywane najczęściej w napędach maszyn i urządzeń, a także w systemach sterowania układami automatyki przemysłowej oraz różnego rodzaju procesów technologicznych.

Jedna z lepszych firm na polskim rynku

Producent siłowników pneumatycznych, firma Air-Com posiada bogate doświadczenie w projektowaniu, automatyzacji procesów produkcyjnych oraz dystrybucji elementów i urządzeń pneumatyki siłowej wielu czołowych marek (m.in. OKS, Raufoss, Rectus, Gedore). Od kilku już lat firma Air-Com zajmuje się również produkcją siłowników pneumatycznych we własnych strukturach, a także realizuje zamówienia w zakresie m.in. instalacji centralnego odpylania na stole cięcia plazmowego, systemu pneumatycznego docisku ramion spawalniczych czy też projektowania linii lakierniczych do powlekania teflonem.

Marka Air-Com oferuje swoje usługi w wielu punktach dystrybucyjnych zlokalizowanych na terenie niemal całego kraju. Oprócz centrali głównej we Wrocławiu, Air-Com ma swoje oddziały regionalne m.in. w Poznaniu, Bielsku-Białej, Kielcach, Częstochowie czy też Warszawie. Oprócz różnego rodzaju zaawansowanych siłowników przemysłowych firma oferuje również sprężarki śrubowe, sprężarki tłokowe, zbiorniki sprężonego powietrza, filtry, osuszacze, siłowniki pneumatyczne, zawory elektromagnetyczne, zawory ręczne, elementy przygotowania sprężonego powietrza, narzędzia pneumatyczne, przewody, manometry, termometry oraz wiele innych specjalistycznych urządzeń. 

Energiczny rozwój rynkowy

Sprzedaż elementów wykonawczych przeznaczonych do maszyn oraz procesów technologicznych rozwija się na polskim rynku bardzo dobrze w tempie około 35 procent w skali roku. Rosnąca sprzedaż tych elementów jest przede wszystkim związana z ich praktycznymi funkcjami oraz charakterystycznymi cechami konstrukcyjnymi. Nie bez znaczenia jest coraz lepsza jakość wykonania elementów wykonawczych, co przekłada się na ich większą niezawodność oraz wytrzymałość nawet w najbardziej ciężkich warunkach środowiskowych. Ponadto współczesne urządzenia pneumatyczne są o wiele szybsze, precyzyjniejsze i szczelniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Dzięki ich zastosowaniu możliwa jest realizacja wielu procesów technologicznych, w których wykorzystanie czynnika ludzkiego nie może być zupełnie brane pod uwagę.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Automatyka i pneumatyka siłowa według Air-Com