Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Czy można wpłynąć na powracalność klientów?
Kategoria: Inne   Wtorek, 14 sierpień 2018 07:11 Napisał

Czy można wpłynąć na powracalność klientów?

Wartościowy klient to ten, który powraca do danej firmy, aby korzystać z jej oferty. W jaki sposób można wpłynąć na powracalność klientów? Obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów jest wdrożenie programów lojalnościowych.

Gdy klient wybiera daną ofertę więcej niż jeden raz, najczęściej wynika to z jej atrakcyjności pod kątem ceny, jakości czy obsługi klienta. Powracający klienci to dla firmy najbardziej wartościowy klienci, ponieważ tworzą wtedy lojalną grupę, która przyciąga wielu nowych zainteresowanych daną ofertą.

Wobec tego każda firma, której zależy na rozwoju oraz na zyskach, powinna dążyć do tego, aby wspierać powracalność swoich klientów. W jaki sposób można to zrobić?

 

Atrakcyjna oferta to często za mało

Chociaż może wydawać się, że ciekawa oferta, przystępne ceny oraz wysoka jakość obsługi klienta są wystarczające do tego, aby zbudować lojalne grono klientów, to jednak obecnie często to za mało.

Duża konkurencja praktycznie w każdej branży powoduje, że klienci zmieniają firmy jak rękawiczki. Są jednak sposoby na to, aby zwiększyć ich powracalność, czyli zachęcić do ponownego skorzystania z oferty.

 

Programy lojalnościowe – obustronne korzyści

Eksperci wskazują, że aktualnie najlepszym sposobem na budowanie lojalnego grona klientów, oprócz wspomnianej wyżej atrakcyjnej oferty, niskich cen oraz profesjonalnej obsługi klienta, jest wdrożenie programów lojalnościowych.

Programami lojalnościowymi określa się długotrwale prowadzone działania marketingowe, które mają na celu tworzenie i podtrzymywanie pozytywnych relacji z klientami. Najczęściej programy te polegają na zbieraniu punktów na kartach, na przykład w programie Zencard. Punkty mogą być następnie wydane na różne nagrody.

Badania dowodzą, że programy lojalnościowe mają realny wpływ na podwyższenie sprzedaży. Pozwalają również firmie na zdobycie szeregu wartościowych informacji o konsumentach. Za pośrednictwem programu Zencard firma może dowiedzieć się więcej o zachowaniach zakupowych konsumentów, aby dopasować do nich swoją ofertę jeszcze lepiej.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 11 wrzesień 2018 20:15
alexjones.pl Inne Czy można wpłynąć na powracalność klientów?