Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Finedia - opinie o psychologii w inwestycjach
Kategoria: Inne   Niedziela, 19 sierpień 2018 14:34 Napisał

Finedia - opinie o psychologii w inwestycjach

Każde działanie, które powiązane jest z jakimkolwiek ryzykiem, wiąże się z potencjalnym obciążeniem psychicznym - konstatuje główny specjalista w Finedia. Im większe ryzyko, tym większy stres. A więc, w jaki sposób zbudować „silną psychikę” podczas procesu inwestycji?

Finedia – opinie specjalistów o psychologii w tradingu

Psychologia w tradingu ma wiele wspólnego z psychologią w sporcie. Żaden początkujący trader lub sportowiec, nie może z dnia na dzień osiągnąć powtarzalnych rezultatów zbliżonych do najlepszych zawodników na świecie. Aby to osiągnąć, niezbędna jest powtarzalna praktyka. Tak więc od czego zacząć? W pierwszej kolejności, aby zrozumieć naszą psychikę, musimy być świadomi całego procesu podczas podejmowania działań. Jeżeli nie będziemy ich świadomi, nie będziemy również mogli określić, gdzie i w czym tkwi nasz potencjalny błąd. Dlatego, jednym z podstawowych elementów, które wpływają na pozytywny stan naszej psychicznej kondycji, jest ilość wykonanych powtórek (wykonanych ruchów, zajętych pozycji na rynku finansowym) twierdzą specjaliści w Finedia. Im więcej wypracujemy powtarzalnych czynności, tym łatwiej i szybciej przerodzi się to w nasz nawyk. Jeżeli powtarzane działania nie będą przynosiły oczekiwanych rezultatów, wówczas również niezbędna będzie modyfikacja danego zachowania. Im częściej mamy do czynienia z regularną praktyką, tym mniejsza ilość przeszkadzających działań.

Finedia - trading a sport

Finedia opinie o finansowej edukacji


Michael Phelps (amerykański pływak, 23-krotny mistrz olimpijski, 26-krotny mistrz świata, wielokrotny rekordzista świata), podczas swoich treningów, opracowywał wszystkie możliwe scenariusze, które potencjalnie mogłyby wydarzyć się podczas jego uczestnictwa w zawodach. W ten sposób był zawsze gotowy na ewentualności przypadków tj. opóźniony start, momenty rozproszenia, a nawet pływanie na oślep (dzięki czemu na olimpiadzie w 2008 roku zdobył złoty medal olimpijski). Z kolei jego imiennik, Michael Jordan pytany wielokrotnie, czy nie czuł presji w meczach, podczas których musiał oddawać decydujący rzut, zawsze odpowiadał: "na treningach wykonywałem tysiące podobnych rzutów, więc czym miałem się denerwować?”. Tak więc na przykładzie najlepszych sportowców z historii danej dyscypliny, można wyciągnąć wnioski, Fenedia - opinie specjalistów są jednoznaczne: "kluczem do sukcesu jest opanowanie do perfekcji konkretnej czynności".

Finedia - początki są trudne

Finedia, twój klucz do finansowej niezależności


Na początku drogi związanej z tradingiem, dobrze jest zaciągnąć rady od bardziej doświadczonych kolegów po fachu lub profesjonalnych traderów w celu wyegzekwowania własnych błędów z zewnętrznej perspektywy. Ponieważ nie zawsze jesteśmy w sposób krytyczny podejść do własnych inwestycji. Jeżeli pod wpływem innego tradera zoptymalizujemy proces decyzyjny (lub na podstawie własnych wniosków), możemy być pewni, że pozytywne rezultaty na pewno wkrótce się pojawią. Niektórzy nawet mimo zdiagnozowaniu własnych błędów nadal boją się potencjalnych strat. W tym przypadku jedną ze skuteczniejszych metod jest ograniczanie wielkości pozycji (czyli ilość jednorazowo zainwestowanych pieniędzy). Dlatego w takim przypadku, warto zmniejszyć pozycję wejścia o 20-50% i następnie sprawdzić, jak będzie wyglądała nasza reakcja. Gdy osiągniemy już taki stan, w którym nasze transakcje będą przynosiły systematyczne zyski, wówczas warto rozpocząć stopniowe zwiększanie wielkości zajmowanych pozycji. Jeżeli pomimo tego, wciąż będziemy odczuwać "strach przed stratą”, wówczas warto zastanowić się nad zmniejszeniem pozycji o kolejne kilkadziesiąt procent i stopniowe zwiększanie dopuszczalnego dla nas ryzyka.

Finedia, czyli innowacyjne podejście do szkoleń

Najważniejszym elementem w psychologii inwestowania jest zbudowanie skutecznego modelu podejmowania decyzji. Jeżeli dany model będzie przynosił pożądane wyniki, ostatnim krokiem potrzebnym do osiągnięcia finansowego sukcesu, jest psychologia inwestycji. Finedia - twój klucz do finansowej niezależności.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)alexjones.pl Inne Finedia - opinie o psychologii w inwestycjach