Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Co wziąć pod uwagę przy wyborze języka programowania?
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 08 październik 2018 06:50 Napisał

Co wziąć pod uwagę przy wyborze języka programowania?

W ostatnich czasach da się zauważyć bardzo ciekawą kwestię, a mianowicie migrację do branży IT, w której dominującym wyborem jest posada programisty. Przy podejmowaniu takiej decyzji, możemy natknąć się na następujący problem: na jaki język powinniśmy się zdecydować? Czego warto się uczyć, a co raczej należy pominąć? Który język daje nam większe szanse na znalezienie pracy, a który tylko to utrudni? Odpowiedź czeka w dalszej części artykułu!

Od czego zacząć?

Przede wszystkim przy wyborze nauki języka programowania, najpewniej będziecie brać pod uwagę opinię znajomych. Jeżeli są oni już w branży, to często możesz napotkać się na wypowiedzi typu „ucz się czegokolwiek, język to błahostka, liczy się umiejętność logicznego myślenia”. To podejście może być bardzo krzywdzące, zwłaszcza dla świeżej osoby w tym biznesie. Otóż tak, nauka suchych zasad języka to wcale nie tak trudna sprawa, to przecież pewien określony zestaw reguł i słów kluczowych, które trzeba umieć zastosować w praktyce. To właśnie tutaj pojawia się najważniejszy problem! Języki takie jak Java czy Python, to cały ekosystem wraz ze społecznościami rozwijającymi biblioteki kodu źródłowego i to właśnie umiejętność zastosowania go w praktyce sprawia, że możemy nazwać się programistami!

Trendy i opinie ekspertów

Warto także spojrzeć na trendy i ogólnie to, co dzieje się na rynku, gdyż może to nam dać szansę na długotrwałe utrzymanie zapotrzebowania. Spójrzmy na to, która technologia i język jest popularny w długim okresie i w razie niepewności tam próbować lokować swoje umiejętności! Nie bójmy się także opinii ekspertów! Jak mówi Michał Mysiak, CEO Software Development Academy „…mimo zmieniających się trendów na języki programowania na świecie, to właśnie Java daje największe możliwości uzyskania zatrudnienia w regionie CEE, a dodatkowo w łatwy i stosunkowo bezbolesny sposób umożliwia migrację do innych języków i technologii…”(źródło: https://marketingibiznes.pl/biznes/opinie-ceo-software-development-academy-o-kursach-programowania-wywiad-z-michalem-mysiakiem/). Jako programista w tym języku możemy znaleźć pracę w naprawdę wielu miejscach, tak więc warto dokładnie poznać jeden z nich, zanim zabierzemy się za kolejny!

Przemyśl swoją decyzję

To, na jaki język się zdecydujecie, powinno być podyktowane czynnikami wspomnianymi w tekście, ale też aspektami praktycznymi. Odpowiedz sobie na pytanie: do czego chcesz używać danego języka? Łatwo się domyślić, że każde środowisko pracy będzie wymagać innego zestawu umiejętności i podejścia do nauki. Na co Ty się zdecydujesz?

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Co wziąć pod uwagę przy wyborze języka programowania?