Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Jak często stosować peeling do twarzy?
Kategoria: Inne   Sobota, 08 wrzesień 2018 14:07 Napisał

Jak często stosować peeling do twarzy?

Usuwanie obumarłego naskórka jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji twarzy. Migracja starszych komórek skóry w kierunku jej wierzchniej warstwy to proces naturalny. Obumarłe komórki odrywają się od powierzchni twarzy, co potocznie nazywamy łuszczeniem. W celu przyspieszenia tego procesu stosuje się peelingi wygładzające powierzchnię skóry, takie jak na przykład L’Oreal peeling do twarzy. Ile razy w ciągu tygodnia powinno się poddawać twarz takiej kuracji?

Używanie peelingu a kondycja skóry

Ilość powtórzeń pielęgnacji przy użyciu peelingu w ciągu tygodnia nie jest narzucona z góry. Przeważnie mówi się o tym, by z tego typu preparatu korzystać co drugi-trzeci dzień, choć znajdą się także osoby, które sugerują włączenie go do codziennej higieny twarzy. Kurację przy użyciu peelingu powinno się uzależnić od stanu swojej skóry. Cera tłusta cechuje grubszą skórę. Często w takich okolicznościach występują także zaburzenia naturalnego łuszczenia się naskórka, stąd na przykład skłonność do trądziku. Taka skóra będzie lepiej znosić zabiegi przy użyciu peelingu. Z kolei skóra wrażliwa, naczynkowa, może źle reagować na nadwyrężanie jej przy pomocy tego typu kosmetyku.

Oferowany przez L’Oreal peeling do twarzy – co go cechuje?

W ofercie tej znanej paryskiej marki znajduje się peeling Sugar Scrubs. Występuje w trzech odmianach – peeling oczyszczający, z nasionami kiwi i olejkami eterycznymi z mięty i trawy cytrynowej, rozświetlający, w którego składzie są oleje z pestek winogron i monoi oraz proszek acai, a także odżywczy z masłem kakaowym, olejem kokosowym i ziarnami kakaowca.

Ten proponowany przez L’Oreal peeling do twarzy bazuje na trzech cukrach. Biały odpowiedzialny jest za usuwanie martwego naskórka i oczyszczenie powierzchni twarzy. Pochodzi z buraków cukrowych. Jasny, z trzciny cukrowej, zasobny w witaminę B, nada gładkość skórze. Brązowy odżywi ją od wewnątrz. Jest także bogaty w mnóstwo witamin, które uaktywniają się, działając kompleksowo.

Wszystkie składniki złuszczające, które zawiera ten oferowany przez L’Oreal peeling do twarzy, są w 100% pochodzenia naturalnego.

Produkt należy stosować w następujący sposób: na oczyszczoną i osuszoną twarz nałożyć suchymi palcami dawkę kosmetyku. Następnie zwilżyć palce ciepłą wodą, po czym delikatnie wmasować w skórę aż do rozpuszczenia cukrów. Na koniec spłukać bieżącą wodą. Powinno się go stosować 3 razy w tygodniu. W ciągu tygodnia Sugar Scrubs powinien w widoczny sposób oczyścić skórę twarzy z zaskórników oraz ją zmatowić. Z dnia na dzień z kolei powinno być zauważalne jej ujednolicenie. Warto postawić na znajdujący się w ofercie L’Oreal peeling do twarzy. Jego łagodna konsystencja oraz naturalne składniki nie zaszkodzą skórze, a w dostrzegalny sposób pomogą ją oczyścić i odżywić.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 09 październik 2018 12:37
alexjones.pl Inne Jak często stosować peeling do twarzy?