Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Jak zorganizować sobie czas na naukę?
Kategoria: Inne   Środa, 19 wrzesień 2018 20:04 Napisał

Jak zorganizować sobie czas na naukę?

Jak efektywnie się uczyć? Jak zorganizować sobie czas na naukę? Zapewne na te pytania chcieliby znać odpowiedź nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice. Organizacja czasu przeznaczonego na naukę to bardzo ważna kwestia. Na co zwrócić uwagę? W artykule przedstawiamy kilka rad na ten temat.

Kalendarz to podstawa    

Oczywiście kalendarz może posłużyć do zapisywania terminów kartkówek, sprawdzianów i korepetycji, co jest bardzo ważne. Może on także przydać się do stworzenia listy naszych celów. Powinniśmy wypisać zarówno priorytetowe, jak i mniej znaczące zadania. Następnie warto różnymi kolorami zaznaczyć poszczególne rzeczy do zrobienia w dany dzień. Spojrzymy i od razu będziemy wiedzieć, co nas czeka w dany dzień. Ponadto pamiętajmy, aby rozsądnie planować nasze priorytety. Postawienie sobie do wykonania zadań w konkretnym czasie ułatwi ich realizację. Zapewne dużo satysfakcji i motywacji dostarczy nam skreślanie kolejnych punktów na tej liście. Pamiętajmy, żeby zadania najtrudniejsze realizować na samym początku. Wtedy jesteśmy jeszcze najbardziej skupieni i łatwiej nam pokonać wyzwania. Nie lubimy matematyki, zabierzmy się szybko za jej wykonanie i będziemy mieli to z głowy.   

 

Praca domowa   

Wielu uczniów odkłada wykonywanie prac domowych na ostatnią chwilę, jednak nie jest to dobrym pomysłem. Niedziela wieczorem to nie jest idealnym momentem na wartościowe odrobienie i przygotowanie dobrej pracy domowej. Warto wyćwiczyć w sobie nawyk piątkowego odrabiania zadanych lekcji. Jeżeli zrobimy wszystkie zadania w ten dzień, to mamy później cały weekend na spotkania ze znajomymi, odpoczynek, poczytanie książki czy posłuchanie ulubionej muzyki.

 

Sen to ważna sprawa   

Wypoczęty człowiek łatwiej przyswaja wiedzę. Z tego względu nie wolno zaniedbywać snu. Każdy uczeń powinien spać co najmniej 9 godzin. Sen zapewnia lepszą koncentrację i skupienie się na wykonywanych zadaniach.  

 

Pożeracze czasu    

Często jak zaczynamy się uczyć to, zajmujemy się niepotrzebnymi rzeczami i tracimy czas. Telewizor, smartfon czy portale społecznościowe – to klasyczne pochłaniacze czasu. Musimy dbać, aby nic nas nie rozpraszało. Pomyślmy, żeby nie oglądać w tym czasie zbytecznych stron internetowych, nie zerkać co chwilę na telefon. Skupmy się na naszych celach do osiągnięcia, a następnie będziemy mieli czas wolny.       

 

Uporządkuj przestrzeń   

Przed rozpoczęciem nauki warto kilka minut poświęcić na posprzątanie biurka. Porozrzucane notatki, długopisy czy kubki tylko nas rozpraszają i nie służą efektywności. W chaosie jest się trudno odnaleźć, a także praca w takiej przestrzeni zajmuje więcej cennego czasu. Poszukiwanie notatek dłużej niż 10 sekund oznacza potrzebę gruntownego posprzątania przestrzeni wokół miejsca nauki. Warto poświecić czas na uporządkowanie materiałów naukowych według klucza, który pozwali nam łatwo i szybko je znaleźć.  Porządek w miejscu nauki to także porządek w głowie.

 

Miejsca pracy do nauki    

Chcemy uporządkować nasze miejsce nauki albo zainwestować w nowe wygodne meble? Nie mamy na to wystarczających środków pieniężnych? Nie rezygnujmy z naszych marzeń i poprawmy nasz komfort nauki. Z pomocą przychodzą pożyczki pozabankowe np. w https://proficredit.pl/. Ich dużym plusem jest możliwość spłaty w ratach dostosowanych do potrzeb pożyczkobiorcy. Pożyczki pozabankowe w przyszłości wymagają spłaty. Z tego względu pamiętajmy, żeby upewnić się, czy pożyczki pozabankowe nie będą stanowić zbytniego obciążenia naszego budżetu.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Jak zorganizować sobie czas na naukę?