Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Inne   Piątek, 19 październik 2018 08:04 Napisał

Czy odzyskiwanie Danych musi być drogie?

Jeśli jesteś specjalistą IT lub informatykiem, prawdopodobnie słyszałeś wiele historii o tym, jak drogie są usługi odzyskiwania danych. Być może doświadczyłeś nawet koszmaru odzyskiwania danych. W tym artykule rozważymy kilka typowych błędów, które powodują wzrost kosztów odzyskiwania danych, i co możesz zrobić, aby nie zostać przytłamszony ogromnym rachunkiem, który oczywiście wypadnie w najgorszym dla Ciebie czasie.

Jak zminimalizować koszt odzyskiwania danych

Niektórzy informatycy powierzają odzyskiwanie Danych przypadkowym firmom, a nawet osobom, które znajda w Internecie. Firma, która tylko uważa się za "profesjonalistę odzyskiwania danych", mimo że nie posiada żadnego odpowiedniego sprzętu do oferowania takich usług, może w znacznym stopniu utrudnić proces odzyskiwania. Znamy wiele przypadków firm czy specjalistów, którzy, gdy pojawi się dysk twardy z problemami mechanicznymi lub elektronicznymi, spróbują zastosować każdą metodę (łącznie z zamrażarką), aby "odzyskać" dane samodzielnie. Mimo, że takie działanie na oślep może czasem przynieść pożądany efekt, to jednak w większości przypadków przyniesie więcej strat niż korzyści. Kiedy więc ostatecznie klient odbiera zlecenie zakończone niepowodzeniem z takiej firmy i przekazuje je do profesjonalnego laboratorium, szkody mogą być zbyt poważne, by można było dane odzyskać. A przynajmniej jest to o wiele trudniejsze, a koszty rosną lawinowo.

Oto kilka złotych porad od profesjonalnego laboratorium:

# 1 - Nie próbuj samodzielnego odzyskiwania danych

Chociaż możesz przeczytać artykuły czy porady na temat umieszczania dysków w zamrażarkach, uderzania w nie, otwierania ich itp., nie powinieneś tego próbować, chyba że naprawdę nie masz nic przeciwko utracie danych na stałe. W najlepszym przypadku jedyne co uzyskasz to utrudnienie procesu odzyskiwania i zwiększenie kosztów.

# 2 - Przyjdź bezpośrednio do profesjonalnej firmy odzyskiwania danych

Pomiń pośrednika. Podczas gdy twój lokalny serwis komputerowy może reklamować "odzyskiwanie danych" wśród swoich usług, jest bardzo mało prawdopodobne, że jest to firma zajmująca się odzyskiwaniem danych. Najprawdopodobniej ich usługi ograniczają się do prostego logicznego odzyskiwania usuniętych danych, a nie do zaawansowanych prac nad nośnikiem.
Ze względu na dziesiątki tysięcy złotych, które należy  wydać na profesjonalny sprzęt oraz oprogramowanie, bardzo mało jest specjalistycznych firm, które zajmują się fachowym odzyskiwaniem Danych i mają wyposażenie dedykowane właśnie tej usłudze.

Twój lokalny serwis komputerowy może najprawdopodobniej próbować odzysku, testując na dysku różne metody, ale nie w pełni rozumiejąc, co się właściwie dzieje. Czasem samo podłączenie i włączenie napędu w pewnych okolicznościach może być dla katastrofalne.

Więcej informacji można znaleźć na stronach

https://centrumodzyskiwaniadanych.pl/odzyskiwanie-danych-z-dyskow-ssd-naprawa-dyskow-ssd/

https://www.alldatarecovery.pl/category/ku-przestrodze/

https://www.megaserwis.com.pl/odzyskiwanie-danych-warszawa

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 19 październik 2018 20:15