Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Co zrobić z oszczędnościami? Pomysły dla osób żyjących w biegu
Kategoria: Inne   Piątek, 19 październik 2018 08:04 Napisał

Co zrobić z oszczędnościami? Pomysły dla osób żyjących w biegu

W Internecie można znaleźć wiele, bardzo praktycznych poradników ze wskazówkami na temat efektownego oszczędzania i prowadzenia budżetu domowego. Jednak przed osobami, które posłuchały tych rad i odłożyły już pieniądze, stoi nowe wyzwanie: co w zasadzie zrobić z tą sumą pieniędzy? Jeśli tempo życia nie pozwala Ci poświęcić dużej ilości czasu na stworzenie skrupulatnego planu inwestycyjnego, zapoznaj się z kilkoma poniższymi radami, które pomogą Ci w krótkim czasie ustalić, co zrobić z daną sumą.

Zainwestuj w nieruchomości

Jeśli udało Ci się oszczędzić większą pulę pieniędzy, zastanów się nad zakupem nieruchomości. Niekoniecznie musi to wiązać się ze zmianą Twojego miejsca zamieszkania, a raczej może to być inwestycja w postaci lokum pod wynajem. Wybierz M3, najlepiej w dobrej lokalizacji w Twoim mieście, albo dużą halę, magazyn itp. To bezpieczny sposób, ponieważ w zasadzie uniezależnia Cię od niebezpiecznych czynników powodujących straty, jak np. inflacja. Poza tym, na nieruchomości zawsze będzie popyt – szczególnie w miastach intensywnie się rozwijających – lub turystycznych.

Ruszaj na rynek kapitałowy

Innym sposobem jest zakup akcji i obracanie nimi na giełdzie z papierami wartościowymi. Możesz rozpocząć swoją przygodę na tym polu posiadając zaledwie 100 zł, jednak warto, abyś wcześniej skonsultował się w tej sprawie z maklerem lub innym doradcą specjalizującym się w tej dziedzinie. Tak czy siak, pamiętaj by zadbać o poduszkę finansową dla siebie i rodziny by, w razie gdyby to przedsięwzięcie jednak się nie udało, nie znaleźć się na skraju bankructwa.

Opcje bezpieczne

Wyniki badań przeprowadzonych przez TNS na zlecenie Związku Banków Polskich pokazują, że wśród mieszkańców Polski dominuje model oszczędzania bez konkretnego celu. Jeśli nie należysz do tego grona i masz jasno określony plan działania, np. chcesz w przyszłości sfinansować studia swoich dzieci, to zastanów się nad umieszczeniem pieniędzy na przykład na lokacie. Banki świadczą swoje usługi także przez Internet czy telefon, co znacznie skraca i ułatwia załatwianie formalności. Przykładowo na stronie Santander Consumer Banku znajdziesz wszystkie dokumenty w jednym miejscu, więc zanim się zdecydujesz na daną ofertę, możesz zapoznać się ze wszystkimi szczegółami umowy. Przed podjęciem decyzji sprawdź oprocentowanie lokat i wybierz taką opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

Już dłużej nie odkładaj decyzji o zaopiekowaniu się oszczędnościami. Czas wziąć sprawy w swoje ręce i dobrze je zainwestować, na czym z pewnością skorzystasz w przyszłości.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Co zrobić z oszczędnościami? Pomysły dla osób żyjących w biegu