Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Co sprawia, że nie chcemy iść na kursy programowania?
Kategoria: Inne   Wtorek, 15 styczeń 2019 07:27 Napisał

Co sprawia, że nie chcemy iść na kursy programowania?

Programowanie to jedna z tych umiejętności, które teoretycznie można nauczyć się samemu. Jeżeli mamy wystarczająco dużo samozaparcia i chęć nauki – dzięki obecnym w Internecie poradnikom bez problemu jesteśmy w stanie pojąć podstawy tego zagadnienia. Możemy się jednak zastanawiać: co jeżeli czujemy, że nie do końca damy sobie radę z nauką języka programowania na własną rękę, lub po prostu czujemy, że trafiliśmy na koniec naszych możliwości nauki we własnym zakresie? Czy warto udać się na kurs programowania?

Szansa na rozwój

Świetnym pomysłem na uporządkowanie swojej wiedzy z zakresu programowania mogą być szkolenia i kursy z danego języka programowania. Mają one ogromne rzesze fanów… jednakże mimo tych pozytywnych opinii na ich temat, wciąż spotykamy się z pewną niechęcią początkujących programistów w stosunku co do tej kwestii. Być może obawiają się oni tego, że nie do końca znajdą tam to, czego szukają, czyli praktycznego zastosowania umiejętności, które już posiadają! Powiemy wam jedno – nie ma w tym nic bardziej mylnego! Jak mówi Michał Mysiak, CEO szkoły Software Development Agency, specjalizującej się w języku Java: „zajęcia są symulacją tego, jak będzie wyglądała codzienna praca w firmie – stąd też działamy w zespołach projektowych, z wykorzystaniem popularnych w branży IT metodyk prowadzenia projektów…” (źródło: https://www.szkolenia.com/news/1012/jak-wygladaja-kursy-programowania-opinie-o-software-development-academy). Sami widzicie – takie szkolenia to świetna okazja do wykorzystania swojej wiedzy na praktycznych case’ach!

Kwestia pieniędzy

Co jeszcze może zniechęcać świeżo upieczonych programistów do pójścia na taki kurs? Oczywiście chodzi tu o cenę. Wiele razy przecież da się przeczytać opinię: „po co płacić, skoro w sieci znajdziesz tę wiedzę za darmo”. To jednak nie do końca prawdziwe – z jednej strony tak, pewną część da się odnaleźć w poradnikach online. Z drugiej strony – na kursie dostajemy wiedzę nie tylko konkretnie uporządkowaną, ale też przekazaną przez specjalistów znających temat od podszewki. Bardzo często w cenie kursu są także materiały do nauki, które można przerabiać nie tylko na zajęciach, lecz także we własnym zakresie. Zaangażowanie wykładowców i nowe wyzwanie potrafi naprawdę zmotywować do nauki programowania! Taki efekt jest bardzo trudny do osiągnięcia, gdy próbujemy osiągnąć go na postawie nauki online!

Podsumowanie

Programowanie jest więc jedną z tych umiejętności, które można posiąść, ucząc się na własną rękę, jednak wraz z pomocą osób znających się na temacie można osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty! Jeżeli chcemy faktycznie sprawdzić nie tyle, ile swoje umiejętności, lecz także zobaczyć czy z tą dziedziną IT warto wiązać swoją przyszłość. Nieważne, na co się zdecydujecie – życzymy bezbłędnego kodu!

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)alexjones.pl Inne Co sprawia, że nie chcemy iść na kursy programowania?