Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne O siatkach zgrzewanych
Kategoria: Inne   Sobota, 15 grudzień 2018 19:34 Napisał

O siatkach zgrzewanych

Osoby, które chcą szybko, sprawnie ogrodzić swój teren, powinny rozważyć zakup siatki zgrzewanej. Okazuje się bowiem, że jest ona rozwiązaniem nie tylko trwałym i solidnym, ale także przede wszystkim stosunkowo tanim oraz estetycznym. Warto bliżej przyjrzeć się jej zaletom.

Budowa siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane zawdzięczają swoje właściwości swojej budowie. Wystarczy przyjrzeć się równie często stosowanym siatkom plecionym, w których oczka połączone są ze sobą jedynie za pomocą zapleceń drutu. Sprawia to, że cała konstrukcja jest dość elastyczna i chybotliwa. W siatkach zgrzewanych nie ma tego problemu. Wszystko dlatego, że miejsca łączenia drutów są ze sobą zgrzewane na stałe. Sprawia to, że cała konstrukcja jest bardzo sztywna, mało elastyczna i solidna.

Siatki zgrzewane - https://www.sitometal.pl/oferta/siatki-zgrzewane

Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj siatki ma swoje ograniczenia. Ze względu na wysoką sztywność zupełnie nie nada się do ogrodzenia terenów silnie pofałdowanych i nierównych. Sztywna siatka po prostu nie dopasuje się do krzywego podłoża. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdzi się elastyczna siatka pleciona.

Wybierając siatki zgrzewane, najlepiej zdecydować się na te wykonane z ocynkowanego metalu. Dzięki temu są one odporne na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Żaden upał, śnieg czy ulewny deszcz nie jest im straszny.

Producenci często powlekają druty siatki tworzywem PVC w różnych kolorach. Najczęściej spotykany z nich to zielony. Dzięki temu ogrodzenie doskonale komponuje się z otoczeniem.

Montaż siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane montuje się w bardzo łatwy i szybki sposób. Bez wątpienia z tym zadaniem poradzi sobie nawet pojedyncza osoba. Wystarczy rozpiąć siatkę pomiędzy wkopanymi wcześniej w ziemię słupkami i przymocować ją do nich. Jest ona sztywna, więc nie trzeba jej dodatkowo naciągać - a taka konieczność występuje w przypadku siatek plecionych. Rozciąganie siatki jest szybkie i wygodne z tego powodu, że jest ona przez producenta nawijana na poręczne rolki, z których stopniowo można ją odwijać w miarę postępów w montażu.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

alexjones.pl Inne O siatkach zgrzewanych