Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Inne   Wtorek, 25 grudzień 2018 17:17 Napisał

Przemysłowe izolacje cieplne - kryteria doboru

Nowoczesny obiekt przemysłowy powinien gwarantować przede wszystkim wysoką energooszczędność. Przemysłowe izolacje cieplne zapewniają o wiele mniejszą stratę energii. Przekłada się to na niższe koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo. Dodatkowym plusem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do otoczenia. Oczywiście najważniejsze jest to, aby izolacja cieplna została prawidłowo dopasowana. Tylko wtedy osiągnie ona najwyższy poziom skuteczności.

Jakie powinny być przemysłowe izolacje cieplne?
Wysokojakościowe przemysłowe izolacje cieplne muszą być dopasowane pod względem wymiarowym i technologicznym. Priorytetem jest to, aby do minimum obniżyć straty energii. Ważne jest również to, aby temperatura powierzchni zewnętrznej aparatury lub rurociągu została zrównoważona. To właśnie dzięki izolacji termicznej temperatura nie jest zbyt wysoka. Nie bez znaczenia jest także temperatura procesowa, która panuje wewnątrz aparatury. Musi być ona utrzymana na relatywnie wysokim poziomie. Tak samo jest w przypadku pozostałych nośników ciepła, które wykorzystywane są w danym przedsiębiorstwie przemysłowym.

Przemysłowe izolacje cieplne - http://izotechservice.pl/izolacje-termiczne/

Jakie wymogi muszą spełniać przemysłowe izolacje cieplne?
Wybierając odpowiednią izolację cieplną należy przede wszystkim zwrócić uwagę na trzy podstawowe grupy czynników: cieplne, techniczne, a także ekonomiczne. Materiał izolacyjny powinien cechować się wysoką efektywnością cieplną, a także stabilnością właściwości cieplnych. Nawet po długim czasie nie może on stracić swoich właściwości. Ważne jest również to, aby właściwości cieplne nie były zależne od warunków otoczenia (muszą być one odporne na np. szok termiczny).
Dobrze dobrana izolacja nie pochłania wilgoci z zewnątrz. Tworzywo ma zdolność do uzyskania próżni. Oczywiście istotne jest to, aby było ono nieszkodliwe dla człowieka oraz środowiska naturalnego. Warstwa izolacyjna nie może posiadać w swoim składzie żadnych szkodliwych związków. Przed wyborem materiału należy zwrócić uwagę również na takie parametry, jak gęstość właściwa, czy też rozszerzalność cieplna.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)