Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Zastosowanie i wybór agregatów prądotwórczych
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 07 styczeń 2019 17:07 Napisał

Zastosowanie i wybór agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze to urządzenia niezwykle przydatne wówczas, gdy skorzystanie z innego źródła prądu nie jest możliwe. Cechuje je dobra wydajność, a także prostota i bezpieczeństwo obsługi. Do najważniejszych parametrów określających jakość agregatu prądotwórczego należy jego moc. Nie bez znaczenia pozostaje również zużycie paliwa oraz głośność, z jaką pracuje urządzenie.

Zastosowanie agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe skorzystanie z innego źródła prądu. Przydają się często na budowach, w sklepach czy hurtowaniach, a także szpitalach - np. w sytuacji, gdy brak prądu zatrzyma działanie aparatury podtrzymującej życie pacjenta. Każdy oferujący nowoczesne agregaty prądotwórcze producent ma w swoim asortymencie urządzenia przenośne. Można je bez żadnych komplikacji transportować na duże odległości, ponieważ są bardzo poręczne. Urządzenia te mogą zapewnić dostawę energii nawet wielkogabarytowym maszynom i innym dużym sprzętom.

Wybór agregatu prądotwórczego

Wybierając agregat prądotwórczy, należy szczególną uwagę zwrócić na jego moc. Parametr ten może być podawany zarówno w amperach, jak i watach. Najczęściej oferujący agregaty prądotwórcze producent sprzedaje urządzenia do zastosowań domowych o mocy ok. 700 - 1000 W. W przypadku zastosowań przemysłowych, nabywca powinien wybrać sprzęt o nieco wyższych parametrach. Przy zakupie, nie bez znaczenia pozostaje także poziom emitowanego hałasu. Wszystkie urządzenia oznaczane są określoną liczbą generowanych decybeli - im mniejsza, tym mniej dźwięków wydaje agregat.

Komfort użytkowania

Agregaty prądotwórcze często stosowane są do awaryjnego zasilania domów, w których nastąpiło odcięcie prądu. Tańsze modele nie są jednak w stanie zapewnić całodobowej podaży energii, ze względu na brak przystosowania uzbrojenia i silnika do jednostajnej pracy. Warto więc zadbać o komfort użytkowania urządzenia i wybrać agregat prądotwórczy o dobrej specyfikacji. W ten sposób można tez zwiększyć bezpieczeństwo.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Zastosowanie i wybór agregatów prądotwórczych