Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Gdzie można dostać pożyczkę na raty bez umowy o pracę?
Kategoria: Inne   Czwartek, 07 luty 2019 04:25 Napisał

Gdzie można dostać pożyczkę na raty bez umowy o pracę?

Instytucje finansowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, coraz częściej oferują pożyczki osobom bez stałego zatrudnienia. Umowa o pracę nie jest już warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Gdzie możemy ubiegać się o pożyczkę bez umowy o pracę?

Bank

Banki oczekują udokumentowanych dochodów. Nie musi to być umowa o pracę na czas nieokreślony. Coraz więcej banków przyznaje pożyczki osobom zatrudnionym na podstawie umowy zlecenia, czy o dzieło. Klient musi jednak udokumentować stałe wpływy na konto, zapewniające spłatę pożyczki. Najczęściej wymagana jest praca na rzecz jednego zleceniodawcy przez okres minimum jednego roku. Osoby czerpiące systematyczne zyski z innych źródeł, jak np. najem lokali, również mają szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Warunkiem jest dobra historia kredytowa.

Firma pożyczkowa

Instytucje pożyczkowe mają znacznie mniejsze wymagania niż banki. W gronie ich klientów znajdują się nie tylko osoby pracujące na umowę zlecenie czy dzieło, ale także mające tzw. dochód socjalny – są to różnego rodzaju zasiłki, renty i alimenty, przyznane na dłuższy okres. Na stronie: pozyczkowy-portal.pl znajdziemy oferty wielu różnych parabanków. Większość z nich nie wymaga zaświadczeń o dochodach. Wystarczy być osobą pełnoletnią i nie mieć złej historii kredytowej. W parabankach, których ofertę znaleźć można na stronie: https://www.ratkomat.pl/, pożyczkę uzyska student, a także osoba zadłużona. Parabanki dają możliwość zaciągnięcia zobowiązania wszystkim tym osobom, które tego potrzebują i rokują terminową spłatę.

Co jest potrzebne do uzyskania pożyczki?

Firmy pożyczkowe mają różne oferty i odmienne wymagania. Jednak bez względu na to, gdzie ubiegamy się o środki, musimy przygotować dowód osobisty. Procedury wnioskowania w parabankach są uproszczone, lecz konieczne jest potwierdzenie tożsamości, polskie obywatelstwo i pełnoletność. Do weryfikacji danych wymagane może być konto osobiste lub telefon komórkowy zarejestrowany na siebie. Przy większych kwotach potrzebny będzie także wyciąg z konta bankowego, potwierdzający stałe wpływy, a także spłatę innych zobowiązań i rachunków.

Odmowna decyzja parabanku na wniosek kredytowy zazwyczaj nie wynika z braku umowy o pracę, lecz negatywnej historii kredytowej.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Gdzie można dostać pożyczkę na raty bez umowy o pracę?