Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Jak oszczędzać, by nie dać się inflacji?
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 21 styczeń 2019 13:02 Napisał

Jak oszczędzać, by nie dać się inflacji?

Podstawą skutecznego działania inwestora jest dążenie do zysku. Stabilna sytuacja finansowa, dywersyfikacja portfela inwestycyjnego oraz wiedza sprawiają, że jest to zadanie ułatwione. Co zatem jest podstawą skutecznego oszczędzania? Za pewne wiedza, której nadmiaru nigdy nie odczujemy, ale czy coś poza nią?

Czym jest oszczędzanie?

            Dla jednych oszczędzanie pada niedaleko od inwestowania, dla drugich to kwestie całkowicie odmienne. Jak by nie było oszczędzanie jest formą odkładania kapitału i przyczynkiem do jego zainwestowania, a więc są to transakcje w jakiś sposób połączone. Co ważne jednak, oszczędzanie nie wiąże się z ryzykiem, a więc jest czynnością skupiającą się na wygospodarowaniu danej kwoty pieniężnej spośród środków, które określane są mianem wpływów. Regularne oszczędzanie na Viennalife.pl czy innym portalu jest więc sposobem dość skutecznym na zbicie kapitału.

Oszczędzanie a inwestowanie

            Zanim jednak o tym, pomyślmy o różnicach, jakie dzielą oszczędzanie od inwestowania. Oszczędzanie, jak już sobie powiedzieliśmy, jest pozbawione ryzyka. Inwestowanie wręcz przeciwnie, choć zdarza się, że ryzyko jest tak minimalne, że aż nieobecne. Oszczędzanie to zbieranie kapitału ze środków dostępnych, inwestowanie to z kolei pomnażanie kapitału już zebranego. Może one pochodzić z oszczędzania, ale nie musi. Oszczędzanie to proces długotrwały i celowy, inwestowanie nastawione jest na zysk.

Zyski z oszczędzania – jak je mieć?

            Aby rozmawiać o zyskach z oszczędzania, musielibyśmy mówić o inwestowaniu. Choć, w pewnym aspekcie, regularne oszczędzanie na Viennalife.pl czy za pośrednictwem innego serwisu może być bardziej zyskowne i skuteczne niż niejedna inwestycja. Formalnie cel oszczędzania musi być dobrze obrany, a miejsce, na którym gromadzimy pieniądze powinno pozwolić przeciwdziałać inflacji i przy korzystniejszym układzie dawać drobne zyski. Dzięki poznaniu mechanizmów oszczędzania można z całą premedytacją wykorzystać jego zalety, by wyrugować wady.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 21 luty 2019 13:03
alexjones.pl Inne Jak oszczędzać, by nie dać się inflacji?