Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Licówki i implanty - odzyskaj swój uśmiech!
Kategoria: Inne   Poniedziałek, 28 styczeń 2019 16:53 Napisał

Licówki i implanty - odzyskaj swój uśmiech!

Wraz z upływem czasu pacjenci w Polsce są coraz bardziej świadomi tego jak ważna jest estetyka uśmiechu. Zadaniem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu zębów. Pozwala ona odzyskać ich dawny kształt, rozmiar oraz odcień. Dzięki temu zyskujemy na pewności siebie. Do najpopularniejszych zabiegów w tej dziedzinie zalicza się wybielanie zębów, wszczepienie implantu oraz implementacja licówek.

W renomowanych klinikach można skorzystać z zabiegów pozwalających odzyskać upragniony uśmiech. Dentysta odpowiedzialny za to zadanie poprzez konsultacje pozwoli określić w którą stronę należy skierować działania. Lista zabiegów z tego obszaru stomatologii wzrasta. Pacjenci również otrzymuje wiedzę z zakresu samego leczenia. 

Licówki

Zastosowanie licówek w przypadku poprawy estetyki uśmiechu to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań. Uzyskanie odpowiedniego kształtu zęba jest niezwykle proste. Licówki, to cienkie płatki przymocowywane do przedniej części zębów. Ich implementacja jest zatem bardzo prosta. Sam zabieg jest nie jest wymagający i wymaga małego okresu czasu. 

Wyróżniamy następujące rodzaje licówek:

  • Porcelanowe
  • Kompozytowe
  • Akrylowe
  • Ceramiczne
  • Pełnoceramiczne
  • Ręcznie malowane

Niektóre gabinety proponują nawet tymczasowe rozwiązanie mające na celu sprawdzenie, czy uzyskany w ten sposób efekt będzie dla pacjenta zadowalający.  Aby zmaksymalizować efekt stomatolog powinien udzielić pacjentowi rekomendacje co do dalszej ich eksploatacji.

Więcej informacji o licówkach znaleźć można pod adresem https://medident-stomatologia.pl/zabieg/stomatologia-estetyczna/ 

Implanty

Równie popularne co licówki są implanty. Niestety ich cena sprawia, że na ich wykorzystanie w drodze do idealnego uśmiechu, nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Sam implant to tak na prawdę śruba umieszczona w kości. Jej zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba. Na niej umieszczana jest korona lub most. To one odpowiedzialne są za samą estetykę. Dla ograniczenia możliwości powikłań związanych z występowaniem w organizmie „obcego elementu” stosuje się materiały takie, jak tytan lub tlenek cyrkonu. Ich dodatkową zaletą jest niezwykła odporność na uszkodzenia, dlatego bez obaw można utrzymać efekt przez wiele lat. 

Wszczepienie implantu to zwykle około 4 wizyt u stomatologa. Zatem odzyskać uśmiech można dosyć szybko.

Więcej informacji o implantach pod adresem https://medident-stomatologia.pl/zabieg/implanty/ 

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)alexjones.pl Inne Licówki i implanty - odzyskaj swój uśmiech!