Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Kupony rabatowe – podstawa nowoczesnej strategii marketingowej
Kategoria: Inne   Środa, 06 marzec 2019 07:05 Napisał

Kupony rabatowe – podstawa nowoczesnej strategii marketingowej

Zastanawiasz się, w jaki sposób duże marki osiągają sukcesy? Co jest elementem, który pozwala im się wybić na tle wielu innych firm oferujących podobne produkty czy usługi? Kluczem są odpowiednio dobrane narzędzia marketingowe. Jednymi z najskuteczniejszych na współczesnym rynku są bez wątpienia kupony i kody rabatowe.

Jak działają kupony rabatowe?

Kody i kupony promocyjne pozwalają obniżyć koszt produktów lub usług. Ich wysokość zależna jest od aktualnie prowadzonej akcji marketingowej i może wynosić od 10 do nawet 70%. Co więcej, to firma ustala, jakie produkty objęte są zniżką. Wpływa to na stymulację procesu sprzedaży np. w momencie, kiedy wybrane artykuły cieszą się mniejszą popularnością. Promocja nawet 20% zachęca do ich zakupu. Kupony rabatowe mogą być przeznaczone dla nowych lub stałych klientów. Większość z nich dostępna jest jednak dla wszystkich.

 

W jaki sposób klient może otrzymać kod promocyjny?

Informacja o rabatach może być umieszczona bezpośrednio na stronie firmowej. Najlepszym miejscem, które można wykorzystać do tego celu, są banery w górnej części strony, dzięki czemu informacja dociera do każdego klienta, który ją odwiedzi. Kody rabatowe można umieszczać również na profilach marki w mediach społecznościowych. Jednym z najlepszych sposobów jest obecnie podanie hasła upoważniającego do zniżki obserwatorom na Facebooku lub Instagramie. Klienci mogą zdobyć także kupony rabatowe na specjalnych portalach, takich jak AleRabat.com. Wszystkie aktualne zniżki można znaleźć pod adresem: https://alerabat.com/. Aby otrzymać kod, nie jest potrzebna rejestracja ani spełnienie specjalnych warunków. Jest on dostępny dla każdej osoby, która ma dostęp do sieci.

 

Jak długo ważne są kody rabatowe?

Tylko od firmy przyznającej rabat zależy termin ważności upoważniających do jego zdobycia kodów. Z marketingowego punktu widzenia niższe zniżki na poziomie 10-20% mogą być wykorzystywane przez dłuższy czas. Rabaty rzędu 50-70% zazwyczaj uruchamiane są maksymalnie na 24 godziny. Jest to taktyczny zabieg, korzystny z dwóch powodów:

  • wpływa na szybkie decyzje klientów,
  • nie zaburza płynności finansów firmy z powodu zbyt niskich cen produktów.

 

Zniżki i rabaty – korzyści dla firmy

Kody rabatowe to korzyść nie tylko dla klientów, ale przede wszystkim dla marki. Dzięki zniżkom zbudowana zostaje przyjazna relacja na linii firma – konsument. Akcje promocyjne wpływają na pozytywny odbiór marki i sprawiają, że odznacza się ona w pamięci odbiorców. Te kwestie mają ogromne znaczenie w przyszłości. Kiedy klient stanie przed decyzją związaną z wyborem produktów – zdecyduje się na te, które są mu znane i dobrze się kojarzą. Rabaty są wieloaspektowym narzędziem marketingowym, które może przynieść ogromne korzyści na różnych płaszczyznach. To klucz do sukcesu, który powinna wykorzystywać każda firma.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Kupony rabatowe – podstawa nowoczesnej strategii marketingowej