Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Czym jest irygator do zębów?
Kategoria: Inne   Środa, 06 luty 2019 17:19 Napisał

Czym jest irygator do zębów?

Piękny biały uśmiech przyciąga jak magnes. Dużo ludzi o tym wie i dlatego mycie zębów stawia na pierwszym miejscu w harmonogramie zadań. Odpowiednia higiena jamy ustnej pozwoli uchronić się nam przed nie świeżym oddechem, próchnicą i przebarwieniami.

Obecnie istnieje wiele sposób na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Do klasycznych sposobów możemy zaliczyć zakup odpowiedniej szczoteczki do zębów. W drogeriach, jak i w wielu sklepach z produktami dentystycznymi znajdziemy szczoteczki manualne, elektryczne, soniczne oraz ultradźwiękowe. Znajdziemy również wiele rodzajów past do zębów, nici dentystycznej, wykałaczek oraz nowoczesny sprzęt do czyszczenia jamy ustnej — irygator do zębów.

Wiele osób prawdopodobnie nigdy nie słyszało o takim urządzeniu. W tym o to krótkim tekście wyjaśnimy, co to jest irygator, kiedy się go stosuje oraz jak go używać.

Czym jest irygator do zębów?

Irygatory do zębów to urządzenia, które istnieją już od kilku lat. Najczęściej używane i stosowane były w wielu gabinetach dentystycznych ze względu na swoją wielkość. Wielu producentów wyszło naprzeciw ludziom i skonstruowali irygatory mniejsze, które dostępne są w sprzedaży.

Irygator jak sama nazwa wskazuje używany jest, by dokładnie oczyścić trudno dostępne miejsca w jamie ustnej i przestrzenie międzyzębowe. Urządzenie to może być stosowane zamiast nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych czy też wykałaczek.

Klasyczny irygator do zębów służy do czyszczenia jamy ustnej oraz do masażu dziąseł. Do czyszczenia można używać wody z kranu, wody przefiltrowanej lub specjalnego płynu do płukania ust. Irygator to urządzenie, które za pomocą płynu lub wody jest wystrzeliwane pod ciśnieniem, co sprawia, że dociera do wszystkich zakamarków, które są problematyczne w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Irygator to idealne urządzenie dla osób z krwawiącymi dziąsłami, z ciasnymi przestrzeniami międzyzębowymi oraz idealny dla osób, które noszą aparat ortodontyczny.

Irygator dentystyczny

Idealnym sposobem na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest stosowanie irygatora do zębów. Urządzenie to pozwoli nam w skuteczny sposób zadbać o zdrowie i czystość naszych zębów oraz jamy ustnej. Obecnie w sklepach wyróżniamy dwa typy irygatorów w wersji stacjonarnej oraz w bezprzewodowej. Oba te irygatory różnią się wielkością oraz przeznaczeniem.

  • Pierwszy model to irygator stacjonarny – posiada przede wszystkim większy zbiornik na wodę oraz większe ciśnienie. Irygator stacjonarny proponowany jest do użytkowania przez całą rodzinę;
  • Drugi model to irygator bezprzewodowy – polecany jest najczęściej osobom podróżującym, osobom, które mają małe łazienki lub dla tych, którzy korzystają ze sprzętu indywidualnie. Taki irygator ma mniejszy zbiornik oraz działa dzięki naładowanemu akumulatorowi lub baterii.

W zależności od własnych potrzeb możemy wybrać taką wersję, która będzie najbardziej dla nas odpowiednia. Oba te urządzenia dokładnie czyszczą trudno dostępne przestrzenie w jamie ustnej. Pełną ofertę irygatorów znajdziesz na HappyDental.pl w kategorii irygatory: https://www.happydental.pl/category/irygatory-do-zebow

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)alexjones.pl Inne Czym jest irygator do zębów?