Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Wideorejestrator samochodowy – kto powinien rozważyć zakup kamery do auta?
Kategoria: Inne   Piątek, 22 marzec 2019 06:03 Napisał

Wideorejestrator samochodowy – kto powinien rozważyć zakup kamery do auta?

Nie tylko dla osób, które zachcą zamontować filmy z podróży samochodem po egzotycznych krajach, rejestrator wideo w aucie będzie użytecznym narzędziem. Coraz liczniejsza rzesza pojazdów na naszych drogach powoduje, że codziennie na ulicach dochodzi do statek kolizji – zapis z kamery może bardzo pomóc w sprawie o odszkodowanie, szczególnie wtedy, kiedy każdy z kierowców będzie miał odmienne zdanie w sprawie zaistniałego zdarzenia.

Nie tylko na wczasy

Wideorejestrator samochodowy będzie przede wszystkim narzędziem w codziennej pracy zawodowych kierowców. Taksówkarze w miastach, kierowcy busów, tirów i autobusów będą na pewno największymi odbiorcami danych z zapisu jazdy. Jednak popularność modeli wideorejestratorów jest tak duża, że większość użytkowników przeznaczy rejestratory do cywilnych zastosowań – równie przydatnych, jak dla zawodowych kierowców. Jeżeli dodać do tego mnogość funkcji, jakimi dysponują nowoczesne rejestratory, na dobrą sprawę każdy użytkownik znajdzie w nich coś dla siebie.

Dla każdego coś dobrego

Jednych zachwyci obraz filmowy dalekiej podróży, który uchwycony przez rejestrator, a następnie zmontowany, będzie stanowił o wiele ciekawszą pamiątkę z wakacji niż zbiór zdjęć, których w dobie cyfryzacji często nawet nie drukujemy i później zalegają gdzieś w zakamarkach dysków twardych naszych komputerów. Film będzie znakomitym uzupełnieniem relacji z podróży wakacyjnej lub nawet krótkiego, ale ciekawego wypadu poza granice miasta. Jaki wideorejestrator warto wybrać? Ranking kamer samochodowych mówi sam za siebie, dlatego dobrze jest dokładnie przemyśleć swoją decyzję, by nie okazało się, że po zachwycającej eskapadzie jakość obrazu nie pozwala na bezstresowe oglądanie go na dużym ekranie telewizora lub wyświetlanie za pomocą rzutnika multimedialnego.

Inną, pozytywną cechą rejestratorów, jest ich wielka pomoc dla osób niezbyt pewnie czujących się w parkowaniu tyłem. W tym przypadku funkcja kamery cofania sprawdzi się szczególnie dobrze, a niektóre modele wyświetlają nawet linie pomocnicze, według których przeprowadzić można ten manewr. Każdy, kto porusza się po zawiłych zakamarkach aglomeracji miejskich, codziennie narażony jest na kolizję lub drobną stłuczkę i dlatego doceni rejestrator. Tu nawet podstawowa funkcja nagrywania obrazu wideo będzie w razie wypadku nieoceniona. Podobnie rzecz się będzie miała z trybem parkingowym, który zareaguje na wstrząs i zacznie rejestrować obraz, co może pomóc w ujawnieniu sprawcy włamania do naszego auta. Funkcja spodoba się również wszystkim parkującym swoje cztery kółka na zewnątrz budynków.

Duży wybór rejestratorów znajdziemy na stronie medialove.pl. Wszystkim użytkownikom smartfonów na pewno spodoba się moduł wi-fi, w który często wyposaża się wideorejestratory. Pozwala on na swobodne zarządzanie kamerką, kopiowanie filmów i zmianę ustawień użytkownika.

Podsumowując: kamery samochodowe, podobnie jak wiele innych urządzeń, powinny stanowić jedno z istotniejszych, dodatkowych elementów wyposażenia naszego auta. Podnoszą nie tylko nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy, ale także zapewniają dowód rzeczowy w razie kolizji, a ponadto pozwalają na zabezpieczenie samochodu podczas nocnego parkowania.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 22 marzec 2019 16:20
alexjones.pl Inne Wideorejestrator samochodowy – kto powinien rozważyć zakup kamery do auta?
Unable to open file!