Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne 5 porad, które pozwolą Ci wytrwać w postanowieniu rzucenia palenia
Kategoria: Inne   Piątek, 22 luty 2019 16:36 Napisał

5 porad, które pozwolą Ci wytrwać w postanowieniu rzucenia palenia

Rzucasz? To trudna sztuka? A może tylko tak Ci się wydaje? Przedstawiamy 5 porad, które dobitnie uświadomią Ci, że rezygnacja z palenia papierosów nie jest wcale tak wyjątkowa, jak Ci się zdaje.

Myśl, bo to najlepsze lekarstwo

Zacząć należy od właściwej metody. Znajdziesz ją w wielu miejscach, ale szczególnie na stronie https://allencarr.pl/. Punktem wyjścia nie może być myślenie o tym, jak wiele zyskasz po rzuceniu. Ty musisz myśleć o tym, że nic nie stracisz. Palenie nic nie daje, nie ma korzyści. Dlatego rezygnując z niego, rezygnujesz z niczego.

Nie wybieraj zamienników

Niech Ci się nie wydaje, że to przesadnie wyjątkowe. Skoro takie nie jest, to nie szukaj zamienników nałogów. Zrezygnuj z czegoś, a nie zamieniaj papierosy na pastylki, plastry, gumy czy podjadanie. One prowadzą do kontynuowania nałogów, a nie do ich wyrugowania z Twojego życia.

Przyzwyczajaj się

Chcesz rzucić, ale się boisz? To normalne. Dopóki nie przyzwyczaisz swojego mózgu do tego, że już nie palisz, będziesz to odczuwał. Zrób to od razu. Człowiecze przyzwyczajenie jest drugą naturą. Jednak jego zaletą jest to, że potrafi się adaptować. Przyzwyczaiłeś się do papierosa? Przyzwyczaisz się do jego braku.

Nie uciekaj

Uciekanie myślami od palenia i szukanie wymówek, byle by tylko nie zahaczyć o wspomnienie palenia jest bez sensu. Rzuć na poważnie. Pomyśl, jak wielkie nic daje Ci papieros. Nie myśl o negatywach palenia, po co się katować? Zacznij przekonywać siebie, a wskazówki, jak to zrobić znajdziesz choćby na https://allencarr.pl/, że palenie to bezużyteczna czynność.

Mów głośno, co myślisz

Jeśli coś Ci się nie podoba, mów o tym. Jeśli uważasz, że nie dasz rady, wymów to. Bardzo często zwizualizowanie sobie wroga pomoże Ci go pokonać. Mów głośno i nie daj się wkręcić w myślenie. Po prostu wiedz, że to bezcelowe – palenie – i dlatego z nim kończysz. Ale nie zamykaj się. Bądź cały czas wobec siebie szczery i otwarty. To pomoże Ci wygrać.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

alexjones.pl Inne 5 porad, które pozwolą Ci wytrwać w postanowieniu rzucenia palenia