Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Czym różnią się wkładki urologiczne od higienicznych?
Kategoria: Inne   Sobota, 02 marzec 2019 01:35 Napisał

Czym różnią się wkładki urologiczne od higienicznych?

Kobiety dosyć często muszą sięgać po różnego rodzaju zabezpieczenia w postaci podpasek lub wkładek, które chronią bieliznę i odzież przed zabrudzeniem krwią menstruacyjną albo upławami. Podobne produkty przydają się także w przypadku nietrzymania moczu. Wkładki urologiczne nie są jednak tym samym, co zwykłe wkładki higieniczne. Przeczytaj, czym się od nich różnią.

Na czym polega nietrzymanie moczu?

 

Zdrowa osoba potrafi zdecydować, kiedy chce oddać mocz. Właściwie, dopóki pęcherz nie jest przepełniony, nie musi nawet zwracać na to uwagi. Mogą się jednak zdarzać sporadyczne „wypadki” na tym polu. Na przykład, gdy ktoś przez długi czas nie ma możliwości skorzystania z toalety albo wypije za dużo alkoholu, może dojść do niekontrolowanego wycieku moczu. Takie sytuacje nie świadczą jednak o przewlekłych zaburzeniach funkcjonowania układu moczowego. Inaczej jest, gdy mocz wycieka wbrew woli coraz częściej. Może się tak zdarzać podczas kaszlu, kichania, śmiechu. U innych osób kilka kropli wypływa jeszcze po wizycie w toalecie. Wówczas problem jest już przewlekły i nazywamy go nietrzymaniem moczu. Jeżeli wycieki są bardzo niewielkie, wtedy ratunkiem sąspecjalistyczne wkładki urologiczne, które zabezpieczają przed wilgocią i są ratunkiem w krępujących sytuacjach.

 

Wkładki urologiczne a zwykłe wkładki higieniczne

 

Klasyczne wkładki higieniczne, dostępne w każdej drogerii, są bardzo cieniutkie. Przykleja się je na majtki, aby uniknąć zabrudzenia bielizny wydzielinami intymnymi. Niektóre wkładki są także perfumowane i mają za zadanie neutralizować nieprzyjemny zapach. Są kobiety, które nie wyobrażają sobie dnia bez wkładki, inne używają ich sporadycznie, na przykład podczas infekcji intymnej, plamienia albo w trakcie podróży, żeby dłużej czuć się świeżo. Odrębnym rodzajem wkładek są podpaski, do używania w trakcie menstruacji. Są dużo większe niż wkładki, mają chłonny wsad i bardzo często również skrzydełka po bokach, które zabezpieczają brzegi bielizny przed zabrudzeniem. Wkładki urologiczne mają jednak inne przeznaczenie. Zaprojektowano je bowiem z myślą o osobach z nietrzymaniem moczu. Wiążą wilgoć szybciej niż zwykłe wkładki oraz separują ją od skóry. Rzecz jasna, jeżeli wycieki są obfite, wówczas konieczne stają się bardziej chłonne zabezpieczenia, jak specjalistyczna  bielizna, pieluchy albo pieluchomajtki. Wkładki są natomiast odpowiednie na przykład dla osób z wysiłkowym lub kropelkowym nietrzymaniem moczu, gdy wycieki są lekkie lub średnie.

 

Gdzie kupić profesjonalne wkładki urologiczne? Znajdziesz je w aptekach, sklepach medycznych, ale również w niektórych drogeriach i supermarketach.

 

Jak dobrać odpowiednie wkładki?

 

Sięgnięcie po specjalistyczny produkt to podstawa, jeśli szukasz skutecznego zabezpieczenia przed nietrzymaniem moczu. Jednak aby mogło ono jak najlepiej spełniać swoje zadania, musi być dobrze dobrane, dlatego podczas zakupu zwróć uwagę na:

- stopień chłonności wkładki – wbrew pozorom wkładki mają szeroki zakres chłonności i zabezpieczają zarówno przy bardzo lekkim, lekkim, jak i średnim nietrzymaniu moczu;

- wielkość – w niektórych sytuacjach potrzebne są większe wkładki (na przykład, jeśli masz obfite wycieki w nocy lub planujesz uprawiać sport), w innych wystarczy małe i dyskretne zabezpieczenie;

- bezpieczeństwo – wkładki urologiczne powinny być przebadane dermatologicznie i wykonane z przyjaznych dla skóry materiałów.

 

Nowoczesne wkładki są także wyposażone w dodatkowe funkcje, jak system kontrolujący zapach, dzięki czemu są jeszcze bardziej dyskretne i dają poczucie komfortu w każdej sytuacji.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

alexjones.pl Inne Czym różnią się wkładki urologiczne od higienicznych?