Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Diagnostyka maszyn Caterpillar
Kategoria: Inne   Sobota, 02 marzec 2019 01:39 Napisał

Diagnostyka maszyn Caterpillar

Caterpillar to amerykańska firma produkująca maszyny budowlane i górnicze, a ponadto turbiny gazowe i silniki dieslowskie. Na bogatą ofertę przedsiębiorstwa składa się przeszło 400 produktów, wśród których znajdują się m.in. minikoparki, wozidła przegubowe, spycharki, koparki hydrauliczne, ładowarki kołowe i mnóstwo innych.

O jakości prac wykonywanych przy użyciu maszyn Caterpillar decyduje szereg czynników. Jednym z tych najważniejszych jest odpowiedni stan techniczny urządzeń. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uchybień w ich funkcjonowaniu należy jak najszybciej poddać je testom diagnostycznym. Nie wolno bagatelizować żadnych usterek. Oczywiście diagnostykę techniczną należy przeprowadzać także i profilaktycznie – dotyczy ona nie tylko stanu technicznego, ale również prognozy oraz przyczyn rozwoju lub zmian stanu.

Diagnostyka maszyn Caterpillar – o czym warto wiedzieć?

Diagnostykę urządzeń Caterpillar zaleca się przeprowadzać w autoryzowanych serwisach, niemniej nie tylko one świadczą tego typu usługi. Niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu – tzw. testerów diagnostycznych dedykowanych omawianej marce. Są wyposażone w szereg przydatnych funkcji takich jak m.in.: odczyt i kasowanie kodów błędów, podgląd i zapis poszczególnych parametrów, odczyt bieżących konfiguracji, zapis nowych konfiguracji, kodowanie konfiguracji sterowników, test elementów wykonawczych, reset ustawień itd.

Kolejna sprawa: przy serwisowaniu i konserwacji przydają się instrukcja serwisowa, katalog części zamiennych oraz instrukcje obsługi i konserwacji. W celu uzyskania tych dokumentów właściciel maszyn Caterpillar powinien skontaktować się z dealerem marki.

Maszyny Caterpillar – systemy

Na standardowe wyposażenie wielu maszyn Caterpillar składają się moduły sprzętowe systemu Product Link i subskrypcja aplikacji VisionLink. Rozwiązania te są niezwykle praktyczne, ponieważ umożliwiają nie tylko sprawne zarządzanie flotą, ale także dostarczają wielu niezbędnych informacji i pozwalają na tworzenie spersonalizowanych raportów. System Product Link jest zintegrowany z układami maszyny, np. z silnikiem, przekładnią i układem hydraulicznym. Za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej i łączy satelitarnych przesyła m.in. komunikaty o różnych zdarzeniach, zużyciu paliwa, kodach diagnostycznych etc. Z kolei aplikacja VisionLink (współpracująca z systemem Product Link) ułatwia dostęp do informacji o maszynach. Dzięki niej istnieje też opcja wyposażenia urządzeń Caterpillar w dodatkowe funkcje.

Korzystanie z zaprezentowanych powyżej rozwiązań pozwala szybko wyeliminować nieprawidłowości oraz pozytywnie wpływa na trwałość podzespołów, co z kolei skutkuje rzadszymi awariami.

Sprawna diagnostyka to wydajny sprzęt

Stosowanie narzędzi pozwalających w porę wykrywać drobne usterki przynosi szereg korzyści – przede wszystkim zapobiega nieplanowanym przestojom, których w przypadku poważnych awarii nie da się uniknąć. Przestój oznacza zaś straty finansowe i niepotrzebne wydatki.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Artykuły powiązane

alexjones.pl Inne Diagnostyka maszyn Caterpillar