Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Rodzaje wózków widłowych – co należy wiedzieć przed wypożyczeniem?
Kategoria: Inne   Sobota, 02 marzec 2019 01:42 Napisał

Rodzaje wózków widłowych – co należy wiedzieć przed wypożyczeniem?

Dzisiejsza gospodarka nie wyglądałaby w znany nam sposób, gdyby nie poszczególne, małe trybiki wielkiego mechanizmu logistycznego i spedycyjnego. Transport, rozładunek i magazynowanie ładunków jest jak krwiobieg światowego przemysłu. Wielu przedsiębiorców przekonało się jak istotne znaczenie dla ich działalności ma odpowiedni tabor. Wózki widłowe można dzisiaj wynająć, co dla wielu ludzi stanowi atrakcyjną alternatywę dla leasingu czy zakupu używanego wózka za gotówkę.

Dlaczego warto wynająć wózek widłowy?

Zacznijmy od małej dygresji. Wypożyczenie wózka widłowego jest bardzo ciekawą i zyskującą na popularności alternatywą do zakupu tychże pojazdów. Dzięki czasowemu wynajęciu wózka jezdnego możemy wykonywać zlecenia, które faktycznie wymagają obecności takiego pojazdu. Mowa tutaj np. o niektórych pracach budowlanych lub remontowych, gdzie wózek widłowy może zostać wypożyczony krótkoterminowo. Także startujące działalności, które dopiero optymalizują procesy produkcji i transportu chętnie korzystają z oferty wynajmu wózków widłowych. Dzięki temu mogą przetestować różne modele i warianty pojazdów w warunkach swojej firmy, a w dalszej perspektywie kupić najlepszy model.

Rodzaje wózków widłowych – co należy wiedzieć przed wynajęciem pojazdu?

Istnieje kilka podstawowych konstrukcji wózków widłowych. Popularne na całym świecie widlaki, to wózki czołowe. Szczególnym uznaniem cieszą się tutaj wózki widłowe Toyota. Mają bodaj najszerszy zakres zastosowań i są zdecydowanie najbardziej uniwersalne. Z powodzeniem skorzystają z nich firmy produkcyjne, transportowe, hurtownie itd. Zrywny, szybki i wygodny dla operatora wózek widłowy czołowy najlepiej sprawdza się na równym, utwardzonym terenie. Nazwa „widlak” pochodzi tutaj od dwóch czołowo umiejscowionych ramion, które służą jako siłownik i podpora dla palety lub ładunku. Jest to bardzo wygodna forma załadunku towarów na naczepy samochodów ciężarowych (choć to tylko jedno z wielu wykorzystań wózków widłowych czołowych).

Fot. Wózek widłowy marki Toyota

Innym rodzajem są wózki widłowe boczne. Są to zdecydowanie bardzie wyspecjalizowane pojazdy, dlatego też wymagają odpowiedniego przeszkolenia. Operator wózka widłowego musi być odpowiedzialnym i doświadczonym pracownikiem, gdyż zwykle wózki boczne służą do przenoszenia towarów na znaczne wysokości (np. magazynowanie produktów na wysokich półkach magazynowych).

Alternatywą dla prostych wózków widłowych, które znamy z hal i magazynów, są przeznaczone do zadań specjalnych wózki widłowe terenowe. Mają one specjalnie zaprojektowany środek ciężkości, wzmocnione zawieszenie oraz napęd na cztery koła. Takie pojazdy radzą sobie w każdy, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Wyróżnia się dwa typy: wózki widłowe masztowe (typowe w tartakach) oraz teleskopowe (typowe dla placów budowy).

Więcej na:

Dunpol Wózki widłowe
Złota 74 - 82
62-800 Kalisz
tel. 62 753 28 22


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 02 kwiecień 2019 01:47
alexjones.pl Inne Rodzaje wózków widłowych – co należy wiedzieć przed wypożyczeniem?